Liga Europy: Cały mecz Rzeźniczaka i porażka Karabachu

Karabach Agdam uległ na wyjeździe Sportingowi Lizbona 0:2 w meczu otwierającym rozgrywki w grupie E. Pełne 90 minut rozegrał Jakub Rzeźniczak, ale po dobrej pierwszej połowie jego drużyna nie była w stanie odeprzeć nasilających się ataków miejscowych.

Sporting Lizbona to ćwierćfinalista Ligi Europy z poprzedniego sezonu. Z turnieju wyeliminował ich późniejszy zwycięzca tych rozgrywek - Atletico Madryt. "Lwy" zakończyły miniony sezon na trzecim miejscu w Primeira Liga i doznali nieoczekiwanej porażki z C.D. Aves w finale Pucharu Portugalii.

Klub z Azerbejdżanu już po raz piąty z rzędu zameldował się w fazie grupowej europejskich pucharów. W zeszłym sezonie wypadli z Ligi Mistrzów nie odnosząc żadnego zwycięstwa w grupie C. W tegorocznych rozgrywkach Azerów w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej wyeliminowało BATE Borysów.

Portugalczycy długo nie mogli przełamać dobrze zorganizowanej obrony rywali. W pierwszej części spotkania najlepszą sytuację do otworzenia wyniku w tym meczu był Jeremy Mathieu, ale jego próba z rzutu wolnego nie powiodła się. Były piłkarz FC Barcelony był wyjątkowo aktywny i miał jeszcze dwie okazję, żeby pokonać Vagnera da Silvę.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 54. minucie. Długie podanie Naniego na gola zamienił Raphinha. Brazylijczyk miał swój udział także przy drugim trafieniu dla lizbończyków. Tym razem jego zagranie wykorzystał w końcówce Jovane Cabral.

Całe spotkanie w barwach mistrza Azerbejdżanu rozegrał Rzeźniczak.

Sporting Lizbona - Karabach Agdam 2:0 (0:0)
Bramki: Raphinha 54', Cabral 88,

Żółta kartka: Madatov 33'

Sporting: Salin - Acuna, Mathieu (Pinto 75'), Coates, Ristovski - Battaglia, Gudelj, Nani (Cabral 86'), Ferdnandes, Raphinha - Montero (Diaby 90'+1)

Qarabag: Vagner - Medvedev (Huseynov 62'), Rzeźniczak, Husyenov, Guerrier - Diniyev (Michel 58'), Garayew, Madatov, Ozobić, Zoubir (Abdullayev 68') - Emeghara

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.