Liga Europy: Chelsea wygrała najmniejszym nakładem sił

Już w dziewiątej minucie do bramki PAOK-u Saloniki trafił Willian. Od tego momentu Chelsea miała wszystko pod kontrolą. Ostatecznie wygrała tylko 1:0, choć sytuacji miała sporo.

Występy w Lidze Europy z pewnością nie są spełnieniem marzeń dla piłkarzy Chelsea, ale słaby sezon pod wodzą Antonio Conte sprawił, że najgorsze koszmary stały się rzeczywistością. Mówiło się nawet, że największe gwiazdy, takie jak Eden Hazard czy N'Golo Kante, będą chciały odejść ze względu na brak występów w Lidze Mistrzów, ale ostatecznie pozostały w Londynie.

W pierwszej kolejce fazy grupowej "The Blues" zmierzyli się w Salonikach z PAOK-iem, a Maurizio Sarri dokonał tylko kilku zmian względem składu, który rozbija kolejnych rywali w Premier League. W pierwszej jedenastce zameldowali się m.in. Davide Zappacosta oraz Ross Barkley, ale różnicy w grze nie było widać. Chelsea może nie wymieniała tylu podań, co zawsze, ale dominowała. Grecy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Jedna bramka Williana, który po raz pierwszy założył opaskę kapitana klubu, to był najniższy wymiar kary. Kilka świetnych okazji zmarnował Morata, choć tę najlepszą miał Pedro, przegrywając pojedynek z Alexandrosem Paschalakisem.

Po przerwie zbyt wiele się nie zmieniło. Chelsea miała wszystko pod kontrolą, dalej stwarzała sytuacje, ale wyniku już nie podwyższyła. Do siatki trafił co prawda Morata, ale wcześniej znajdował się na spalonym. PAOK obudził się dopiero w samej końcówce i dosłownie na trzy minuty, raz zagrażając bramce Kepy Arrizabalagi.

Największym problemem Chelsea może być kontuzja Pedro, który musiał opuścił boisko w doliczonym czasie gry.

PAOK - Chelsea 0:1 (0:1)
Bramka: Willian 7

PAOK: Paschalakis - Vieirinha, Khacheridi, Varela, Tosca - Mauricio, Wernbloom - Jaba (82 Biseswar), Shakhov (69 Prijovic), El Kaddouri - Pelkas (62 Warda).

Chelsea: Kepa - Zappacosta, Rudiger, Christensen, Alonso (65 Azpilicueta) - Kante, Jorginho (65 Fabregas), Barkley - Pedro, Morata (90 Giroud), Willian.

Żółte kartki: Wernbloom, Warda, El Kaddouri - Barkley, Rudiger.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.