Liga Europy: Spokojne zwycięstwo pogromców Lecha Poznań nad Malmoe

KRC Genk wygrał 2:0 (1:0) z Malmoe FF w swoim pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy. W składzie belgijskiego zespołu znalazł się Jakub Piotrowski, lecz nie pojawił się na boisku.

Zespół z Genk jest doskonale znany polskim kibicom. Belgowie w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy zakończyli przygodę Lecha Poznań z rozgrywkami wygrywając w dwumeczu 4:1.

Jak się okazało nie był to przypadek, bowiem podopieczni trenera Philippe'a Clement'a rywalizację w grupie rozpoczęli bardzo dobrze. Już w 37. minucie meczu  Leandro Trossard pokonał bramkarza rywali mocnym strzałem w prawy dolny róg. Na podwyższenie wyniku Belgowie musieli jednak poczekać ponad pół godziny. Alejandro Pozuelo pokusił się o strzał, lecz został on zablokowany. Piłka odbiła się i trafiła dokładnie w miejsce, gdzie czekał na nią Mbwana Samata, a on doskonale wiedział, co z nią zrobić.

Pełne 90 minut na ławce rezerwowych spędził 21-letni pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski Jakub Piotrowski.

KRC Genk - Malmoe FF 2:0 (1:0)
Bramki: Leandro Trossard 37', Mbwana Samata 71'

KRC Genk: Danny Vukovic - Joakim Maehle, Sebastian Dewaest, Joseph Aidoo, Jere Uronen - Alejandro Pozuelo (76' Ibrahima Seck), Ruslan Malinovsky, Sander Berge - Leandro Trossard, Mbwana Samata (86' Marcus Ingvartsen), Dieumerci Ndongala (72' Joseph Paintsil)

Malmo FF: Johan Dahlin - Andreas Vindheim, Lasse Nielsen, Rasmus Bengtsson, Behrang Safari (80' Egzon Binaku) - Anders Christiansen (86' Romain Gall), Fouad Bachirou, Oscar Lewicki, Soren Rieks - Markus Rosenberg, Marcus Antonsson (55' Arnor Traustason)

Żółte kartki: Behrang Safari, Arnor Traustason, Rasmus Bengtsson, Lasse Nielsen

Sędzia: Aleksei Eskov (Rosja)

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.