Liga Mistrzów: Jak radzili sobie Polacy w 1. kolejce?

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium, a Wojciech Szczęsny obronił rzut karny i zachował czyste konto w barwach Juventusu w środowych meczach 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Tego dnia inni Polacy nie grali, ale we wtorek wystąpiło pięciu naszych rodaków.

W 10. minucie spotkania z Benficą w Lizbonie Lewandowski przyjął piłkę zagraną z lewego skrzydła ok. 10 m od bramki, zwiódł obrońcę i oddał strzał po ziemi, nie dając szans bramkarzowi rywali. Było to jego 46. trafienie w Champions League. Polak zrównał się na dziewiątym miejscu w klasyfikacji wszech czasów z Włochem Filippo Inzaghim i legendarnym Eusebio.

Lewandowski rozegrał cały mecz, podobnie jak Szczęsny w barwach Juventusu. Polski bramkarz zachował czyste konto w wyjazdowym spotkaniu z Valencią (2:0), a w końcówce obronił strzał Daniego Parejo z rzutu karnego.

We wtorek Arkadiusz Milik zaliczył pełne 90. minut, a Piotr Zieliński grał do 75. minuty w barwach Napoli w wyjazdowym spotkaniu z Crveną Zvezda Belgrad (0:0). Polski napastnik miał doskonałą sytuację w 29. minucie po podaniu Zielińskiego, ale były bramkarz m.in. Korony Kielce - Milan Borjan zatrzymał strzał Milika.

Od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego na boisku przebywali tego dnia również Kamil Glik (AS Monaco - porażka z Atletico Madryt 1:2) i Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa - przegrana z Galatasaray Stambuł 0:3). W kadrze mistrzów Rosji nie znalazł się Maciej Rybus, który wraca do zdrowia po kontuzji.

Z kolei Borussia Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie (cały mecz), pokonała na wyjeździe Club Brugge 1:0. W kadrze Liverpoolu nie znalazł się bramkarz Kamil Grabara, a "The Reds" wygrali u siebie z Paris Saint Germain 3:2.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.