Liga Europy: Dynamo Kijów pozbawione zwycięstwa w doliczonym czasie gry

W pierwszym meczu grupy K Ligi Europy Dynamo Kijów zremisowało na własnym stadionie z Astaną 2:2. Zwycięstwo gospodarzom wydarł w 94 minucie Roman Murtazayev.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy szybko narzucili swój styl gry i stwarzali sytuacje bramkowe. Już w 11 minucie do bramki trafił Viktor Tsygankov. Goście odpowiedzieli na 1:1 dzięki skutecznej akcji Marina Anicica (22'). Bramka dla Astany zmotywowała ekipę z Kijowa. Gospodarze znów zaczęli mocniej napierać na bramkę rywali. Tuż przed przerwą udało im się wyjść na prowadzenie, po fatalnym błędzie bramkarza gości - Nenada Ericia. Zdobywcą drugiego gola dla Dynama został Denys Garmash.

Początek drugiej połowy także zaczęli lepiej gospodarze, lecz nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. Astana również miała okazje, których jednak przez dłuższy czas nie potrafiła przypieczętować zdobyciem bramki. W regulaminowym czasie gry było 2:1. Kijowianie dali sobie wydrzeć zwycięstwo w 94 minucie. Po rzucie rożnym do bramki Dynama trafił Murtazayev.

Dynamo Kijów – Astana 2:2 (2:1)
Bramki: Viktor Tsygankov 11, Erić 45 – Garmash 45, Murtazayev 94.

Dynamo: Boyko, Pivarić, Burda, Kadar, Kędziora, Verbić, Harmash (Duelund 79), Sydorchuk, Buyalskyy (Shepelev 92) , Tsygankov (Morozyuk 90), Rustyn

Astana: Erić, Rukavina, Shomko, Postnikov, Anicić, Maevski, Kleinheisler, Tomasov, Almeida (Muzhikov 80), Kabananga (Janga 82), Henrique

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – nowy sezon 2018/2019 Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA w nowych kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI.