MŚ w judo: Perenc odpadła w 1/8 finału

Sporty walki

Agata Perenc (kat. 52 kg) przegrała przez ippon z broniącą tytułu Japonką Ai Shishime w 1/8 finału mistrzostw świata w Baku. Wcześniej w piątek odpadli inni polscy judocy: Karolina Pieńkowska (52 kg) i Patryk Wawrzyczek (66 kg).

Perenc miała wolny los w 1/32 finału, a w kolejnej rundzie wygrała w dogrywce z Turczynką Irem Korkmaz. Nie powiodło się jej zaś w pojedynku o ćwierćfinał z Shishime, która należy do faworytek azerskich zawodów; w tym roku triumfowała w Grand Slamie w Duesseldorfie i Grand Prix w Zagrzebiu.

Startująca w tej samej wadze 52 kg Pieńkowska pokonała Hiszpankę Anaę Perez (waza-ari), a w 1/16 finału uległa przed czasem 18-letniej mistrzyni globu juniorek Japonce Ucie Abe, kolejnej z kandydatek do złota. Od grudnia Azjatka zwyciężyła kolejno w: Grand Slamach w Tokio i Paryżu oraz Grand Prix w chińskim Hohhot.

W kategorii 66 kg Wawrzyczek zwyciężył Jemeńczyka Mohammeda Salema, a w 1/32 finału został pokonany przez utytułowanego Hrihorija Zantaraję. W dorobku mającego gruzińskie korzenie Ukraińca są m.in. złote medale MŚ 2009 oraz ME 2011 i 2017.

W sobotę, w trzecim dniu MŚ, wystąpi czworo biało-czerwonych: Anna Borowska, Julia Kowalczyk (57 kg), Michał Bartusik, Wiktor Mrówczyński (73 kg).