MŚ w judo: Rodzeństwo Abe ze złotymi medalami

Sporty walki

Rodzeństwo Hifumi i Uta Abe z Japonii zdobyło w piątek w Baku złote medale mistrzostw świata w judo. 21-letni Hifumi obronił tytuł w kat. 66 kg, pokonując w finale przez ippon reprezentanta Kazachstanu Jerlana Serikżanowa.

Parę minut wcześniej 18-letnia Uta triumfowała w kat. 52 kg, zwyciężając również przez ippon, ale w dogrywce, swoją rodaczkę Ai Shishine.

Obie Japonki w drodze do finału wygrały z Polkami. Abe w 1/16 finału wyeliminowała Karolinę Pieńkowską, a Shishine w 1/8 finału Agatę Perenc.

Startujący w kat. 66 kg Patryk Wawrzyczek przegrał w 1/32 finału z późniejszym brązowym medalistą, Ukraińcem z gruzińskimi korzeniami Hrihorijem Zantarają.

W sobotę, w trzecim dniu MŚ, wystąpi czworo biało-czerwonych: Anna Borowska, Julia Kowalczyk (57 kg), Michał Bartusik i Wiktor Mrówczyński (73 kg).