MŚ w siatkówce: Kanada bez szans w starciu z USA

Siatkówka

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrała z Kanadą 3:1 (25:17, 25:14, 21:25, 25:17) w meczu siatkarskich mistrzostw świata. Podopieczni Johna Sperawa w dwóch pierwszych setach nie dali rywalom szans. W trzeciej partii Kanadyjczycy wrócili do gry, lecz nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

W pojedynku zespołów z Ameryki Północnej zdecydowanym faworytem była reprezentacja USA. Mimo że początek spotkania był wyrówany z czasem zaczęła uwidaczniać się przewaga podopiecznych Johna Sperawa. W pewnym momencie osiągnęli aż ośmiopunktową przewagę, która utrzymała się do samego końca seta.

 

Po wysokiej porażce w pierwszej partii ekipa Stepane'a Antigi była totalnie rozbita. Amerykanie grali za to koncertowo i rozpoczęli od prowadzenia 6:0, a później stopniowo powiększali prowadzeine. Na lewym skrzydle nie do zatrzymania był Taylor Sander. Doskonale funkcjonowała też amerykańska obrona. To połączenie wystarczyło, by przesądzić o losach drugiej odsłony. Miażdżącą przewagę Stanów Zjednoczonych przypieczętował kapitalnym gwoździem na koniec Matthew Anderson.

 

Tego, co wydarzyło się w secie trzecim chyba nikt się nie spodziewał. Kanadyjczycy w kapitalnym stylu wrócili do gry i przedłużyli losy spotkania wygrywając 25:21. W kolejnej partii ta sztuka już się nie udała i podopieczni Stephane'a Antigi musieli uznać wyższość Amerykanów.

 

W sobotę reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmierzy się z Bułgarią, a Kanadyjczycy z Iranem. Oba mecze będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu.

 

USA - Kanada 3:1 (25:17, 25:14, 21:25, 25:17)

 

USA: Micah Christenson, Matthew Anderson, Aaron Russell, Taylor Sander, Daniel Mcdonnell, Maxwell Holt, Erik Shoji (L) oraz David Smith

 

Kanada: Jay Blankenau, Sharone Vernon-Evans, Nicholas Hoag, John Gordon Perrin, Daniel Cornelius Jansen Vandoorn, Graham Vigrass, Steven Marshall (L) oraz Lucas Van Berkel, Stephen Timothy Maar, Ryan Joseph Sclater, Arthur Szwarc, Blair Cameron Bann (L)

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze