MŚ w siatkówce: Udany rewanż gospodarzy na Iranie

Siatkówka
MŚ w siatkówce: Udany rewanż gospodarzy na Iranie
fot. PAP

Reprezentacja Bułgarii pokonała Iran 3:0 (25:19, 28:26, 26:24) w drugim starciu tych zespołów na mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii.

Zespoły te miały okazję spotkać się ze sobą już w fazie grupowej. Wtedy lepsi okazali się Irańczycy wygrywając 3:1. Gospodarze nie mieli jednak zamiaru dopuścić do powtórzenia tej historii. Udowodnili to już w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 25:19.

 

Wydawać się mogło, że również partia druga przebiegnie pod dyktando Bułgarów. Od początku utrzymywali co najmniej dwupunktowe prowadzenie, lecz w końcówce dali się wyprzedzić Persom. Ci mieli już piłkę setową, lecz nie wykorzystali jej i ponownie oddali prowadzenie gospodarzom, którzy drugi raz już się nie pomylili.

 

Trzecia partia była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Jej losy ważyły się do samego końca, lecz ostatecznie to Bułgarzy mogli cieszyć się z udanego rewanżu.

 

W sobotę gospodarze staną przed niezwykle trudnym zadaniem, bowiem ich rywalem będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, a Iran zmierzy się z Kanadą.

 

Bułgaria - Iran 3:0 (25:19, 28:26, 26:24)

 

Bułgaria: Svetoslav Gotsev, Nikolay Uchikov, Todor Skrimov, Georgi Seganov, Valentin Bratoev, Nikolay Nikolov, Teodor Salparov (L) oraz Nikolay Penchev, Miroslav Gradinarov, Viktor Yosifov, Teodor Todorov

 

Iran: Milad Ebadipour, Saeid Marouflakrani, Mohammad Mousavi, Amir Ghafour, Mohammadjavad Manavinezhad, Ali Shafieim, Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (L) oraz Morteza Sharifi, Saber Kazemi, Mohammad Taher Vadi, Farhad Ghaemi, Mahdi Marandi (L)

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie