Rajd Polski: Łukjaniuk liderem po 1. odcinku

Moto
Rajd Polski: Łukjaniuk liderem po 1. odcinku
fot. PAP

Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), który już zapewnił sobie pierwszy w karierze tytuł mistrza Europy, prowadzi po pierwszym odcinku specjalnym w 75. Rajdzie Polski, siódmej rundzie cyklu.

Rosjanin był najszybszy na pierwszym, inaugurującym rajd odcinku specjalnym Mikołajki Arena o długości 2,5 km. Uzyskał czas 1.48,7. Drugi rezultat miał Węgier Norbert Herczig (Skoda Fabia R5) – strata 0,6 s, a trzeci Łukasz Pieniążek (Skoda Fabia R5) – strata 0,8 s.

Po sześciu rundach mistrzostw Polski teoretycznie nadal trzech kierowców ma szansę na zdobycie tytułu. Aktualnie prowadzi Jakub Brzeziński - 146 pkt, przed Grzegorzem Grzybem - 118 pkt i Mikołajem Marczykiem - 96 pkt.

W sobotę na zawodników czeka osiem odcinków specjalnych (cztery przejeżdżane dwukrotnie) o długości ponad 115 kilometrów. Spośród nich dobrze jest znany tylko OS Świętajno ze słynną hopą Rosochackie.

Paprotki i Stare Juchy będą przebiegały w przeciwnym kierunku, a pierwszy z odcinków został także skrócony. Całkiem nowy jest oes Mikołajki Max rozpoczynający się na północ od miejscowości Zełwągi, którego końcówka (około 1,5 km) oraz meta znajdą się już na torze Mikołajki.

Rywalizację zakończy w niedzielę o godz. 17.20 ceremonia mety na Placu Wolności w centrum Mikołajek.

SF, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie