Wielu twierdzi, że Ducati w tym roku jest najlepszym motocyklem w stawce. I to właśnie Lorenzo z Dovizioso stawiają największy opór Marquezowi w walce o tytuł mistrzowski. Wewnętrzna rywalizacja w ekipie z Bolonii nakręca obu zawodników, którzy wznoszą się na szczyt swoich umiejętności, dzieląc już między sobą sześć zwycięstw w sezonie. Co więcej Ducati testowało w Aragonii trzy tygodnie temu i wszystko wskazuje, że także tutaj, po fantastycznym weekendzie w Misano, gdzie zwyciężał Dovizioso, Ducati będzie chciało wygrać w „domu Marqueza”. 

 

Zupełnie inne nastroje panują natomiast w Yamasze. Rossi i Viñales zmagają się z niekonkurencyjną maszyną, która absolutnie nie chce się słuchać techników i zawodników. Problemy z elektroniką, brak trakcji i przyczepności na krawędzi opony i co za tym idzie problemy z prowadzeniem, są koszmarem obu zawodników Yamahy. Ogromna strata w Misano, mimo wcześniejszych testów, nie napawa optymizmem przed wyścigiem na torze, gdzie Yamaha miała problemy w przeszłości.

 

Kto wygra na torze, na którym Marquez od czwartku ma swój zakręt, zakręt numer dziesięć. O tym przekonamy się w niedzielę.

 

Transmisja MotoGP w Aragonii od godziny 09.00 w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl.