MŚ w siatkówce. Rosja – Włochy. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
MŚ w siatkówce. Rosja – Włochy. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. PAP

Hitem sobotnich zmagań na siatkarskich mistrzostwach świata będzie mecz pomiędzy Rosją, a Włochami. Dla Sbornej to kluczowe starcie w kontekście ich awansu do kolejnej fazy turnieju. Transmisja tego spotkania od 21.15 w Polsacie Sport News.

Włosi przez siatkarski mundial idą jak burza, bowiem jako jedyni zdobyli komplet punktów. W rozegranych przez nich sześciu meczach stracili zaledwie dwa sety. Warto w tym miejscu wspomnieć, że przy losowaniu grup mieli wielkie szczęście, gdyż trafili na teoretycznie niżej notowane zespoły. Sobotnie starcie z Rosjanami zweryfikuje ich rzeczywistą formę.

Reprezentacja Rosji w przeciwieństwie do swoich rywali nie miała tyle szczęścia przy podziale grup w pierwszej fazie turnieju, bowiem już na tym etapie przyszło im się mierzyć z siatkarskimi potęgami.  Rosjanie awansowali do kolejnej rundy dopiero z trzeciego miejsca, po dwóch porażkach: 1:3 ze Stanami Zjednoczonymi oraz 2:3 z Serbami. Do drugiej odsłony przystąpili olbrzymie skoncentrowani, mając świadomość, że jakakolwiek porażka może pozbawić ich szansy awansu do najlepszej szóstki turnieju, co zobrazowało ich pewne zwycięstwo nad rewelacją turnieju – Holendrami 3:0.

W bezpośrednich starciach między tymi drużynami, częściej zwycięsko wychodzili Rosjanie. Co ciekawe w tym roku pokonali już podopiecznych Gianlorenza Blenginiego na ich własnym terenie, podczas ostatniej fazy grupowej Ligi Narodów. Czy tym razem będzie podobnie?


Transmisja meczu Rosja – Włochy od 21.15 w Polsacie Sport News. Komentują Krzysztof Wanio i Ireneusz Mazur.

SF, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze