Strejlau, Supron i Listkiewicz gośćmi I mistrzostw Polski w teqballu!

Inne

W niedzielę rozstrzygną się losy I mistrzostw Polski w Teqballu! Trzydziestu singlistów oraz osiemnaście par deblowych zawitało do Podkowy Leśnej, która jest stolicą tej nowatorskiej dyscypliny w naszym kraju. Gośćmi honorowymi wydarzenia będą m.in. Andrzej Strejlau, Andrzej Supron oraz Michał Listkiewicz.

Od soboty w Podkowie Leśnej trwają historyczne, pierwsze mistrzostwa Polski w nowatorskiej dyscyplinie, jaką jest teqball. Jest to nowa konkurencja sportowa bazująca na piłce nożnej i tenisie stołowym, przeznaczona zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności techniczne. To jednak nie tylko wspaniałe narzędzie do podnoszenia zdolności piłkarskich.

 

Do Podkowy Leśnej, która jako pierwsze miasto w Polsce zaopatrzyła się w ogólnodostępny stół do teqballa, zjechali się najlepsi zawodnicy z kraju. Do finału awansowali faworyci, którzy w październiku będą reprezentowali biało-czerwone barwy podczas mistrzostw świata we Francji (Reims) - Adrian Duszak i Patryk Kamiński. Brązowy medal wywalczył trzeci z reprezentantów Polski - Artur Nowakowski.

 

Oprócz profesjonalistów, do zakrzywionego stołu podejdą również reprezentacje dziennikarzy oraz gwiazd Teq. W ostatniej z wymienionych ekip zagrają m.in. były zawodnik i trener Polonii Warszawa Piotr Dziewicki oraz były trener m.in. Cracovii i Podbeskidzia Bielsko-Biała Robert Podoliński. Gośćmi honorowymi wydarzenia będą z kolei Andrzej Strejlau, Andrzej Supron i Michał Listkiewicz.

 

Początek ostatniego dnia mistrzostw o godzinie 15.30!

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie