MŚ w siatkówce: Znamy komplet uczestników Final Six!

Siatkówka

Za nami mecz Polaków z Serbami, który wyłonił ostatni zespół z przepustką do decydującej fazy rozgrywek siatkarskich mistrzostw świata na parkietach we Włoszech i Bułgarii. Losowanie trzeciej fazy grupowej ma odbyć się w poniedziałek o godz. 11:00.

O ostatnie miejsce dające prawo gry w czołowej szóstce turnieju walczyły reprezentacje Polski i Francji. Ci drudzy zgodnie z planem pokonali Argentynę 3:1 i czekali na wynik Biało-Czerwonych w starciu z Serbami, którzy mieli już zapewniony awans.

 

Podopieczni Vitala Heynena w bardzo pewnym stylu wygrali niedzielne starcie 3:0 i tym samym kosztem Trójkolorowych znaleźli się w gronie sześciu najlepszych ekip tegorocznych mistrzostw świata.

 

Oprócz Polaków i Serbów, w Final Six wystąpią Włosi, Rosjanie, Amerykanie oraz Brazylijczycy. Z turniejem pożegnali się już m.in. współgospodarze - Bułgaria oraz wcześniej wspomniana Francja, która do końca liczyła na porażkę naszej drużyny.

 

O tym kto z kim zagra w trzeciej fazie grupowej mistrzostw w Turynie przekonamy się w poniedziałek 24 września o godz. 11:00 czasu polskiego. Sześć zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy po trzy ekipy. Dwie najlepsze awansują do półfinałów. Przed siatkarzami przerwa w grze, a rozgrywki zostaną wznowione 26 września.

 

Według regulaminu reprezentacja Włoch nie może trafić na Brazylię, podobnie jak reprezentacja Polski na USA oraz reprezentacja Rosji na Serbię.

 

Reprezentacje, które uzyskały awans do trzeciej fazy grupowej:

 

Grupa E: Włochy, Rosja
Grupa F: Brazylia
Grupa G: USA
Grupa H: Polska, Serbia

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze