Oceny Giby po meczu Polska - Serbia: Kubiak przeszedł samego siebie!

Siatkówka

Reprezentacja Polski wygrała z Serbią w meczu o być, albo nie być w turnieju siatkarskich mistrzostw świata. Biało-Czerwoni dali rywalom z Bałkanów popis gry w każdym elemencie. Pokazali również, jak ważna jest drużyna i panująca w niej atmosfera. Całokształt ocenił ekspert Polsatu Sport Giba.

Nie udało się z Argentyną, nie udało się z Francją, więc polscy siatkarze swój awans do finałowej szóstki światowego czempionatu musieli przypieczętować dopiero w starciu z Serbią. Mimo obaw Biało-Czerwoni nie zawiedli, a każdy z zawodników indywidualnie zaprezentował się bardzo dobrze.

 

Tradycją stało się już to, że fenomenalną grą zachwycają Jakub Kochanowski i Artur Szalpuk. To siatkarze, którzy po raz kolejny otrzymali najwyższe noty od Giby. Bardzo wysoko ocenieni zostali także Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga i Michał Kubiak. - Przeszedł samego siebie, żeby zagrać. Widać, że nadal jest chory, ale zrobił wszystko, żeby zagrać. Podszedł do każdego z zawodników i znalazł do nich klucz - powiedział ekspert Polsatu Sport.

 

Oceny Giby dla Polaków:

 

Atakujący:
Bartosz Kurek - 5,5

 

Rozgrywający:
Fabian Drzyzga: 5,5

 

Przyjmujący:
Artur Szalpuk: 6
Michał Kubiak: 5,5

 

Środkowi:
Jakub Kochanowski: 6
Piotr Nowakowski: 5

 

Libero:
Paweł Zatorski: 5

Marcin Lepa, CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie