Szlagier Eredivisie dla PSV Eindhoven! Ajax Amsterdam ujarzmiony

W absolutnym hicie, meczu na szczycie, a zarazem klasyku 6. kolejki holenderskiej Eredivisie ekipa PSV Eindhoven pewnie pokonała u siebie Ajax Amsterdam 3:0 i umocniła się na fotelu lidera w tabeli rozgrywek. Wszystkie bramki gospodarze zdobyli w pierwszej połowie. Mistrzowie Holandii wciąż mają na swoim koncie komplet punktów.

Starcie mistrza z wicemistrzem kraju, lidera z wiceliderem tabeli, dwóch niepokonanych zespołów na krajowym podwórku oraz tegorocznych uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów i zarazem najbardziej utytułowanych klubów w Holandii musiało wywoływać wielkie emocje. Wyżej wymienione stwierdzenia pokazują, że podtekstów nie brakowało. Przed pierwszym gwizdkiem w niedzielne popołudnie ekipa PSV miała dwa punkty przewagi nad Ajaksem, a więc tym największym smaczkiem była walka o fotel lidera.

Gospodarze na Stadionie Philipsa nie tylko dzielnie obronili pierwsze miejsce w tabeli, ale w efektownym stylu powiększyli przewagę nad swoim odwiecznym rywalem. Już po pierwszej połowie podopieczni Marka van Bommela udowodnili kto jest lepszym zespołem. Wynik otworzył w 21. minucie Gaston Pereiro, a sto osiemdziesiąt sekund później było już 2:0 po trafieniu Luuka de Jonga. W 35. minucie gości dobił Hirving Lozano.

W drugiej połowie Ajax nie był w stanie odpowiedzieć, natomiast piłkarze PSV szanowali pewne prowadzenie. Co ciekawe, to przyjezdni mieli w ogólnym rozrachunku większe posiadanie piłki, które wynosiło aż 66 procent. W sytuacjach bramkowych również minimalnie lepsi byli zawodnicy ze stolicy Holandii. To jednak nie pomogło im w uzyskaniu cennego rezultatu.

PSV, które w pierwszej kolejce fazy grupowej Champions League wysoko przegrało na Camp Nou z Barceloną 0:4, w tabeli Eredivisie jest liderem z dorobkiem kompletu 18 punktów. Ajax, który w Lidze Mistrzów pokonał u siebie AEK Ateny 3:0, plasuje się na drugim miejscu ze stratą pięciu oczek.

PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 3:0 (3:0)

Bramki: Gaston Pereiro 21, Luuk de Jong 24, Hirving Lozano 35