Twitter po meczu Polaków: "Chytry plan Vitala". Francuzi wściekli

Siatkówka

Reprezentacja Polski rozgromiła Serbów 3:0 w trzecim meczu drugiej fazy grupowej siatkarskich mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii. W mediach społecznościowych kibice nie ukrywają z tego powodu radości. Triumf daje Biało-Czerwonym awans do najlepszej szóstki turnieju. W odmiennym nastroju są Francuzi, którzy pożegnali się z mundialem. Jeden z kibiców Trójkolorowych w dosadnych słowach nazwał konfrontację ekipy Vitala Heynena z podopiecznymi Nikoli Grbicia.

Wielu internautów stworzyło specjalny hashtag #chytryplanVitala, sugerując, że belgijski selekcjoner naszej reprezentacji posłał w bój eksperymentalny skład, oszczędzając najlepszych zawodników w poprzednich starciach z Argentyną i Francją, które zakończyły się porażkami, tylko po to, aby rzucić wszystko na jedną kartę w rywalizacji z Serbią.

 

Jerzy Mielewski postanowił zacytować Gibę, który stwierdził, że w takim spotkaniu nasi siatkarze powinni emanować złością. Pragmatycznie wypowiedział się Marek Magiera, dla którego nie liczy się postawa Serbów, a końcowy wynik, który pozwala grać dalej polskiej ekipie.

 

Z kolei jeden z francuskich kibiców napisał dosadnie "Ten mecz to czysta maskarada. Serbia w ogóle nie wyszła na parkiet. Żadnej intensywności, żadnej walki, żadnej gry. Grbić może udawać, że jest zły na swoich zawodników, ale nikt nie jest wystarczająco głupi, aby mu uwierzyć". Przypomnijmy, że reprezentacja Trójkolorowych po zwycięstwie Polaków ostatecznie odpadła z dalszych zmagań.

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze