Brzeg Dolny stolicą piłki młodzieżowej

Piłka nożna

Najlepsze akademie piłkarskie w kraju zjechały w ostatni weekend do Brzegu Dolnego by rywalizować w drugim turnieju "Micocup". Wśród uczestników były m.in. Legia, Lech, czy Jagiellonia. Triumfowali 13-latkowie z Zagłębia Lubin.

Legia Warszawa, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk - czy to zapowiedź kolejki Ekstraklasy? Nie! to skład i to niepełny turnieju piłki nożnej do lat 13, który w ostatni weekend odbył się w Brzegu Dolnym. Nie ma więc żadnej przesady w stwierdzeniu, że to dolnośląskie miasto na dwa dni stałą się stolicą polskiej piłki młodzieżowej. W drugiej edycji turnieju "Micocup" wzięło udział w sumie dziesięć drużyn. Stawkę poza wymienionymi ekipami z wielkich klubów Ekstraklasy uzupełniły AP Reissa Poznań, Miedź Legnica oraz AP Brzeg Dolny. Triumfował zespół Zagłębia Lubin.
 

Turniej MICOCUP trwał dwa dni. Pierwszego dnia – w sobotę odbyły się rozgrywki grupowe. W niedzielę rozegrane zostały mecze finałowe. Wszystkie mecze toczyły się na Stadionie Miejskim w Brzegu Dolnym. Ambasadorem imprezy był Jakub Słowik - bramkarz Śląska Wrocław.
Zespoły na boisku liczyły ośmiu piłkarzy w polu plus bramkarz. W imprezie wzięło udział w sumie 160 młodych zawodników. 

 
- Bardzo fajnie zorganizowany turniej. Przyjechały najlepsze zespoły z całej Polski. Było ciężko, była rywalizacja i był rozwój, a to dla nas najważniejsze - powiedział trener Zagłębia Lubin U-13 Piotr Bałauciak.

 

- Przyjechało do nas dziesięć zespołów, w tym sześć topowych akademii piłkarskich w Polsce, które są zrzeszone pod nazwą "Big six" - powiedział współorganizator turnieju Robert Woźniak.

 

- Nasza akademia z Brzegu Dolnego radzi sobie coraz lepiej. Zdobyliśmy pierwsze punkty i bramki z tak dobrymi klubami - cieszył się prezes AP Brzeg Dolny Bartłomiej Malesza.

 

Wkrótce na naszym portalu większy reportaż wideo z turnieju. 

B, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze