Duszak: Spełniło się moje marzenie, jestem mistrzem Polski!

Piłka nożna

Adrian Duszak zwyciężył w rozgrywkach singlowych pierwszych mistrzostw Polski w Teqball. - Spełniłem swoje marzenie i zostałem najlepszym zawodnikiem w kraju - stwierdził w rozmowie z Polsatsport.pl nowy mistrz.

Po ciężkim boju wywalczyłeś tytuł mistrza Polski, jakie to uczucie?

 

Tak, Patryk Kamiński był dla mnie trudnym przeciwnikiem, ale ostatecznie udało mi się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bardzo się z tego cieszę, spełniłem swoje marzenie i zostałem pierwszym mistrzem Polski w Teqball.

 

Jak oceniasz całokształt zawodów?

 

Organizacja turnieju od samego początku stała na bardzo wysokim poziomie. Polska nie była jedynym krajem, który zorganizował krajowe mistrzostwa przed światowym czempionatem w Reims, ale to właśnie do Podkowy Leśnej zjechało najwięcej uczestników. Zawody odwiedzili znani goście: Michał Listkiewicz czy Andrzej Strejlau. Była cała masa atrakcji, jak choćby mecz halowy z udziałem Reprezentacji Dziennikarzy. Inicjatorzy wydarzenia zapewnili kibicom dużo dodatkowych atrakcji, jak choćby mecz halowy z udziałem Reprezentacji Dziennikarzy. Turniej nadzorowali wysłannicy międzynarodowej federacji Teqball - FITEQ, którzy jednogłośnie przyznali, że polskie mistrzostwa są najlepiej zorganizowanym turniejem spośród wszystkich krajów biorących udział w mistrzostwach świata, a także, że poziom sportowy uczestników jest zaskakująco wysoki.

 

Jaki jest twój cel na mistrzostwa świata we Francji?

 

W tegorocznych mistrzostwach weźmie udział około 40 reprezentacji z całego świata, to prawie o połowę więcej niż przed dwoma laty. Wiele ekip na pewno poczyniło progres, ale my też jesteśmy lepsi. Mój cel minimum to dojście do 1/16 i jeżeli to się uda, spróbuję powalczyć nawet o strefę medalową.

 

Cały wywiad z Adrianem Duszakiem w załączonym materiale wideo.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie