FEN 22: Grabowski zmierzy się z brazylijskim królem nokautu

Sporty walki

Jose Rodrigo Guelke (21-16, 15 KO, 5 SUB) zmierzy się z Damianem Grabowskim (20-5, 6 KO, 11 SUB) podczas gali Fight Exclusive Night 22, która 20 października odbędzie się w Poznaniu. Będzie to debiut Brazylijczyka w federacji.

Guelke urodził się 13 marca 1986 roku w mieście Ponta Grossa w stanie Parana. "Dragon" pierwszą zawodową walkę wygrał w 2003 roku, gdy przez poddanie pokonał Jeffersona Gege. Od tamtego czasu zwyciężył w 21 pojedynkach, z czego aż 20 rozstrzygał przed czasem. Brazylijczyk jest nazywany w Kraju Kawy "Królem nokautu". 15 zwycięstw Guelke odniósł przez TKO lub KO, pięciokrotnie poddawał swoich rywali. Co warte uwagi, aż 13 z tych pojedynków nie wyszły nawet poza pierwszą rundę. "Smok" ostatnie starcie stoczył w lipcu tego roku, gdy jednogłośną decyzją sędziów pokonał Kerissona Leala de Rezende.

 

38-letni Grabowski to weteran polskiej sceny MMA. W przeszłości bił się w największej światowej federacji UFC. W 2013 został międzynarodowym mistrzem M-1 Global w wadze ciężkiej. Był również wicemistrzem świata i mistrzem Europy w brazylijskim jiu-jitsu. Przez 11 lat zawodowych startów stoczył 25 walk, z czegoś aż 20 wygrał.

 

- Z doświadczenia wiem, że brazylijscy zawodnicy są bardzo niebezpieczni i dobrze radzą sobie na polskiej ziemi. Ciekaw jestem, jak Guelke pokaże się na FEN 22 i jak na jego tle wypadnie Damian. Obaj zawodnicy wygrali łącznie 41 pojedynków, z czego 37 zakończyło się przed końcowym gongiem. To gwarantuje emocje w klatce 20 października, jestem o tym przekonany - powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

 

Karta walk FEN 22:

 

Damian Grabowski - Jose Rodrigo Guelke -120 kg

Mateusz Rębecki - Łukasz Kopera -70 kg*

Bartosz Leśko - Tomasz Kondraciuk -84 kg

Kamil Gniadek - Jacek Jędraszczyk -77 kg

Kamil Łebkowski - Łukasz Demczur -66 kg

Krzysztof Klaczek - TBA -66 kg

Łukasz Radosz - TBA -85 kg K-1

Dawid Pasternak - Rafał Statkiewicz -61 kg

 

Bilety na galę FEN 22 w serwisie można nabyć TUTAJ.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze