Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i było debiutem Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera naszej kadry. UEFA wszczęła postępowania dotyczące incydentu, do jakiego doszło na trybunach w Bolonii z udziałem naszych kibiców. Fani Biało-Czerwonych mieli skandować rasistowskie hasła i odpalać race. 

 

Przedstawiciele europejskiej federacji piłkarskiej nałożyli na Polski Związek Piłki Nożnej karę finansową w wysokości dwóch tysięcy euro. O wiele bardziej dotkliwa wydaje się sankcja dotycząca zamknięcia jednego sektora na trybunach o pojemności co najmniej tysiąca miejsc, który ma zostać przykryty banerem #EqualGame. Slogan dotyczy kampanii antyrasistowskiej i ma przypomnieć polskim kibicom o właściwym zachowaniu w trakcie meczów.

 

Kara oznacza, że w najbliższym spotkaniu Ligi Narodów 11 października, w którym Polska na Stadionie Śląskim w Chorzowie podejmie Portugalię, na trybunach nie zasiądzie komplet publiczności. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tym meczem, można jedynie ubolewać, że co najmniej tysięczny sektor będzie zamknięty.