UEFA ukarała PZPN. Mecz z Portugalią obejrzy mniej kibiców!

Piłka nożna
UEFA ukarała PZPN. Mecz z Portugalią obejrzy mniej kibiców!
fot. PAP

Od pierwszego meczu Ligi Narodów, w którym reprezentacja Polski rywalizowała na wyjeździe z Włochami minęło już trochę czasu, ale nadal nie milką echa tego wydarzenia. Chodzi o postępowanie UEFA względem polskich kibiców, którzy rzekomo intonowali rasistowskie piosenki, a także odpalali race. Z tego powodu PZPN został ukarany przez europejską centralę.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i było debiutem Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera naszej kadry. UEFA wszczęła postępowania dotyczące incydentu, do jakiego doszło na trybunach w Bolonii z udziałem naszych kibiców. Fani Biało-Czerwonych mieli skandować rasistowskie hasła i odpalać race. 

 

Przedstawiciele europejskiej federacji piłkarskiej nałożyli na Polski Związek Piłki Nożnej karę finansową w wysokości dwóch tysięcy euro. O wiele bardziej dotkliwa wydaje się sankcja dotycząca zamknięcia jednego sektora na trybunach o pojemności co najmniej tysiąca miejsc, który ma zostać przykryty banerem #EqualGame. Slogan dotyczy kampanii antyrasistowskiej i ma przypomnieć polskim kibicom o właściwym zachowaniu w trakcie meczów.

 

Kara oznacza, że w najbliższym spotkaniu Ligi Narodów 11 października, w którym Polska na Stadionie Śląskim w Chorzowie podejmie Portugalię, na trybunach nie zasiądzie komplet publiczności. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tym meczem, można jedynie ubolewać, że co najmniej tysięczny sektor będzie zamknięty. 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie