MŚ w judo: Ćwierćfinał nie dla Kozłowskiego

Sporty walki

Judoka Rafał Kozłowski (AZS AWF Wrocław) odpadł w 1/8 finału kategorii 90 kg mistrzostw świata w Baku. Przegrał w poniedziałek w dogrywce z byłym wicemistrzem globu Węgrem Krisztianem Tothem.

Wcześniej Kozłowski (w pierwszej rundzie miał wolny los) wygrał z Czechem Jirim Petrem i Finem Aatu Laamanenem. Startujący w tej samej wadze Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) pokonał Izraelczyka Li Kochmana i uległ w dogrywce Altanbagana Gantuldze z Mongolii.

W kategorii 70 kg Daria Pogorzelec (Wybrzeże Gdańsk) zwyciężyła Szochistę Nazarową (Uzbekistan) i przegrała z Brazylijką Marią Portelą.

W niedzielę piąte miejsce w MŚ zajął Damian Szwarnowiecki (81 kg, Gwardia Wrocław). Turniej w Azerbejdżanie potrwa do czwartku.