Piłkarz Chelsea pobił rekord Premier League

Piłka nożna
Piłkarz Chelsea pobił rekord Premier League
fot. PAP

Od samego początku Jorginho jest ważnym elementem układanki Maurizio Sarriego w Chelsea. Jego gra wygląda co najmniej dobrze, a dodatkowo nie ma dla niego rzeczy do pobicia. Już w piątej kolejce pobił bowiem rekord Premier League, jeśli chodzi o liczbę wykonanych podań.

Reprezentant Włoch jest ustawiany tuż przed obrońcami, by jak najszybciej móc regulować tempo gry i rozgrywać kolejne akcje Chelsea. Choć w klubie jest stosunkowo krótko, to widać, że koledzy mu ufają i nie boją się zagrać mu piłki nawet w trudnej sytuacji. Jorginho rzadko panikuje, a do tego potrafi praktycznie w każdej sytuacji znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

 

Jako że praktycznie każda akcja przechodzi przez niego, musi notować wiele podań. Próbkę widzieliśmy choćby w meczu z Newcastle United, kiedy po 90 minutach miał ich na koncie aż 173. Zabrakło mu jednego, by przebić wyczyn Ilkaya Gundogana, który w zeszłym sezonie ustanowił rekord w meczu... z Chelsea. W niedzielę jednak jest to już nieaktualne, a wszystko przez Jorginho.

 

"The Blues" męczyli się na wyjeździe z West Ham United i ostatecznie po raz pierwszy w sezonie stracili punkty, remisując 0:0. Swoje robił jednak Jorginho, który po ostatnim gwizdku sędziego miał na koncie aż 180 celnych podań! To najwięcej od czasu, kiedy prowadzone są dane statystyczne na ten temat.

Aż 90% podań trafiło do adresata. Dodatkowo Jorginho aż 134 zagrywał piłkę do przodu.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie