Trener kadry zapaśniczek: Jestem optymistą przed mistrzostwami świata

Sporty walki

Zakończony w niedzielę turniej zapaśniczy w Bukareszcie był dla Polek ostatnim sprawdzianem przed październikowymi mistrzostwami świata w Budapeszcie. "Występ w stolicy Rumunii natchnął nas optymizmem" – powiedział trener kadry Piotr Krajewski.

"Panie zaprezentowały się z dobrej strony i potwierdziły solidne przygotowanie do światowego czempionatu, a dla jednej z nich turniej był okazją do zdobycia nominacji na najważniejsze tegoroczne zawody" – zaznaczył szkoleniowiec.

W Bukareszcie wystartowało 11 polskich zawodniczek. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Katarzyna Krawczyk (53 kg, Cement Gryf Chełm) oraz Agnieszka Wieszczek-Kordus (72 kg, WKS Grunwald Poznań). Trzecie miejsce zajęły: Iwona Matkowska (50 kg, Grunwald) i Natalia Strzałka (68 kg, Slavia Ruda Śląska).

Na piątym miejscu ukończyły zawody: Anna Łukasiak (50 kg, AZS AWF Warszawa) i Jowita Wrzesień (57 kg, CSiR Dąbrowa Górnicza).

Matkowska w walce o trzecią lokatę pokonała Łukasiak i tym samym wywalczyła sobie miejsce w reprezentacji na MŚ.

W dniach 7-20 października Polki czeka ostatnie zgrupowanie w fińskim Kuortane.

"Pierwszy tydzień potrenujemy mocno na macie z zawodniczkami z Kazachstanu, Estonii i Finlandii oraz z kilkoma reprezentantkami z państw afrykańskich, natomiast w drugim tygodniu zajmiemy się szlifowaniem formy i regulacją wagi" – wyjaśnił Krajewski.

Z Finlandii polska ekipa wyruszy bezpośrednio do Budapesztu. MŚ odbędą się w dniach 20-28 października.