Goetze urwał punkty Bayernowi! Lewandowski na ławce

Bayern Monachium zremisował z Augsburgiem 1:1 w 5. kolejce Bundesligi. Robert Lewandowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Gola na wagę remisu strzelił brat Mario Goetze, Felix.

Wydawało się, że wtorkowy mecz przyniesie dużo bramek zwłaszcza gospodarzom. W ostatnich trzech spotkaniach obu ekip "Bawarczycy" strzelili Augsburgowi trzynaście goli. Niko Kovac postanowił dac odpocząć Lewandowskiemu, który w tym sezonie w barwach Bayernu zagrał siedem spotkań. Strzelił w nich osiem goli. Miejsce Polaka zajął Sandro Wagner. Ponadto na ławce usiedli m.in. Thiago Alcantara, Jerome Boateng czy też Franck Ribery.

Bayern przeważał od początku, ale nie potrafił pokonać bramkarza gości. Dopiero trzy minuty po przerwie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Arjen Robben. Wydawało się, że podopieczni Kovaca dowiozą wygraną do końca, ale rywale potrafili wyrównać. W samej końcówce serię błędów ekipy z Monachium wykorzystał były piłkarz młodzieżowych drużyn Bayernu, Felix Goetze, którego bratem jest znany z występów w Borussii Dortmund i ekipie "Bawarczyków" Mario. Augsburg urwał przeciwnikom punkty i przerwał serię dwóch porażek z rzędu.