Grad goli w Głubczycach i pewny awans Chrobrego do drugiej rundy PP

Pierwszoligowy Chrobry Głogów nie miał litości dla czwartoligowca z Głubczyc. Zespół prowadzony przez Grzegorz Nicińskiego wygrał na wyjeździe 8:0 w pierwszej rundzie Pucharu Polski.

Goście zaczęli od mocnego uderzenia i już po niespełna 10 minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Konrada Kaczmarka. W 17 min. wynik podwyższył Jakub Bach, który na boiskach Fortuna 1. Ligi nie otrzymuje zbyt wielu szans od trenera Grzegorza Nicińskiego. Przed przerwą występująca w czwartej lidze Polonia Głubczyce strzeliła gola, ale do niewłaściwej bramki. Autorem samobójczego trafienia był Kacper Fedorowicz.

W drugiej połowie Chrobry dopełnił dzieła zniszczenia. Kolejne bramki dołożyli Szymon Nowicki, Kaczmarek, który skompletował hattricka oraz Bach, który ustrzelił dublet.

Polonia Głubczyce - Chrobry Głogów 0:8 (0:4)
Bramki: Konrad Kaczmarek 4, 9, 63, Jakub Bach 17, 83, zawodnik nieznany 43 (s), Szymon Nowicki 58, Maciej Kona 72