MŚ w kajakarstwie górskim: Dziewięcioro Polaków wystąpi w Brazylii

Dziewięcioro reprezentantów Polski wystąpi w mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim w Rio de Janeiro. Zawody rozpoczną się od wtorkowej rywalizacji drużyn kobiet i mężczyzn w K1 oraz C1.

W składzie - ogłoszonym przez PZKaj. - znaleźli się: kanadyjkarze Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz), Przemysław Nowak (LKK Drzewica), Igor Sztuba (AZS AWF Kraków) i Aleksandra Stach (KKK Kraków) oraz kajakarze Michał Pasiut (AZS AWF Kraków), Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) i Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz).

Rok temu w MŚ we francuskim Pau Pacierpnik, Zwolińska i Joanna Mędoń zajęły 13. miejsce w konkurencji 3xK1, zaś Dariusz Popiela, Mateusz Polaczyk i Maciej Okręglak uplasowali się na 21. pozycji w 3xK1. Z kolei zmagań nie ukończyli Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Piotr Szczepański w 3xC1.

Rywalizacja indywidualna w MŚ w slalomie kajakowym na olimpijskim torze w Rio zacznie się w środę kwalifikacjami K1 kobiet i C1 mężczyzn, a w czwartek odbędą się kwalifikacje C1 kobiet i K1 mężczyzn - za każdym razem po dwa przejazdy.

Na piątek zaplanowano półfinały i finał konkurencji C2 mikst oraz półfinały C1 mężczyzn i K1 kobiet. W sobotę rozdane zostaną medale w C1 mężczyzn i K1 kobiet oraz rozgrywane będą półfinały C1 kobiet i K1 mężczyzn. Ostatniego dnia mistrzostw globu, w niedzielę, wyłonieni zostaną medaliści C1 kobiet i K1 mężczyzn oraz w trialu.

Ubiegłoroczne mistrzostwa we Francji były dla Polaków nieudane. Najwyższe, szóste miejsce zajęli Marcin Pochwała i Piotr Szczepański w slalomie C2, który na igrzyskach w Tokio w 2020 roku nie będzie już rozgrywany (zastąpi go C1 kobiet).