Odra płynie dalej w Pucharze Polski

Odra Opole bez problemów dopłynęła do drugiej rundy Pucharu Polski. Opolanie wyeliminowali Ruch Chorzów, wygrywając na wyjeździe ze spadkowiczem z pierwszej ligi 5:1.

Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Szymon Skrzypczak, który wykorzystał rzut karny. W 20. minucie do remisu doprowadził doświadczony Wojciech Kędziora. To był jednak ostatni pozytywny akcent dla gospodarzy. Później do siatki trafiali wyłącznie goście z Opola.

Prowadzenie Odrze przywrócił Skrzypczak, który przed przerwą wykorzystał dogranie Jakuba Habusty.

W drugiej połowie przy dośrodkowaniu Tomasa Miknica błąd popełnił Bartłomiej Kulejewski zdobywając samobójczego gola. Kolejne trafienia dla Odry dokładali już zawodnicy z Opola. Strzałem głową popisał się Paweł Baranowski, a wynik ustalił Mikinic.

Ruch Chorzów - Odra Opole 1:5 (1:2)

Bramki: Kędziora 19 - Skrzypczak 2 (k), 26, Kulejewski 56 (s), Baranowski 74, Mikinič 75

Ruch: Adam Wilk - Lukáš Ďuriška, Robert Obst, Bartłomiej Kulejewski, Mateusz Bartolewski - Jakub Kowalski (69. Artur Balicki), Patryk Sikora (26. Bartosz Nowakowski), Michał Walski, Mateusz Bogusz (88. Mateusz Machała), Bartłomiej Wdowik - Wojciech Kędziora

Odra: Michał Szromnik - Rafał Brusiło, Paweł Baranowski, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk - Tomáš Mikinič (86. Patryk Janasik), Sebastian Bonecki (70. Rafał Niziołek), Jakub Habusta, Mateusz Czyżycki (80. Jakub Moder), Marcin Wodecki - Szymon Skrzypczak