Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zakończyła zgrupowanie w Szczyrku

Piłka ręczna
Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zakończyła zgrupowanie w Szczyrku
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała we wtorkowym sparingu ekstraklasowy zespół KPR Gminy Kobierzyce 39:24 (13:6, 14:7, 12:11). Przed meczem umówiono się na grę 3x20 minut. Był to ostatni akcent sportowy zgrupowania w Szczyrku.

W czwartek biało-czerwone rozpoczną zmagania na turnieju Golden League w Danii. Zawody z udziałem miejscowej reprezentacji, Polski oraz Francji i Norwegii potrwają do niedzieli.

 

Jak poinformował PAP trener biało-czerwonych Leszek Krowicki, jeszcze we wtorek reprezentacja ma dotrzeć do Warszawy, zaś w środę rano poleci do Danii.

 

W turnieju nie zagra Karolina Kudłacz-Gloc. Rozgrywająca niemieckiego SG BBM Bietigheim leczy kontuzję mięśnia dwugłowego, a rolę kapitana reprezentacji przejmie po niej Kinga Achruk.

 

Nie będzie też Joanna Szarawagi. Jak wyjaśnił Krowicki, okazało się, że "niewinnie wyglądające" stłuczenie u zawodniczki MKS Perła Lublin uniemożliwia jej jednak treningi i grę. Zawodniczka wróciła do domu, aby się leczyć, a szkoleniowiec nie zdecydował się na powołanie do swojego zespołu kogoś z kadry B.

 

Na turniej w Danii zostały powołane: bramkarki - Weronika Gawlik, Weronika Kordowiecka, Adrianna Płaczek; obrotowe - Joanna Drabik, Sylwia Matuszczyk; rozgrywające - Kinga Achruk, Monika Kobylińska, Sylwia Lisewska, Aleksandra Rosiak, Romana Roszak, Ewa Urtnowska, Aleksandra Zych; skrzydłowe - Kinga Grzyb, Katarzyna Janiszewska, Aneta Łabuda, Bogna Sobiech.

Program turnieju:   27 września: Polska - Norwegia (18.45 w Viborg), Dania - Francja 29 września: Francja - Norwegia, Dania - Polska (16.10 w Aarhus) 30 września: Polska - Francja (14.45 w Horsens), Dania - Norwegia
CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze