Wbili Włochów w parkiet! Sensacyjne odrodzenie Serbów

W spotkaniu III fazy mistrzostw świata siatkarze Włoch niespodziewanie przegrali w Turynie z reprezentacją Serbii 0:3. Była to pierwsza konfrontacja w grupie J, w której obok tych dwóch ekip rywalizuje również reprezentacja Polski.

W ostatnim meczu drugiej fazy mistrzostw, mając już zapewniony awans do czołowej szóstki, siatkarze reprezentacji Serbii ponieśli klęskę 0:3 w konfrontacji z Polską. Spotkanie Włochy – Serbia bardzo przypominało tamten mecz, tym razem jednak to podopieczni trenera Nikoli Grbicia wystąpili w roli egzekutorów.

Serbowie niemal od początku meczu narzucili rywalom swój styl gry, siatkarze reprezentacji Italii sprawiali natomiast wrażenie przytłoczonych rangą widowiska. Liderzy włoskiej kadry Osmany Juantorena i Ivan Zaytsev nie byli w stanie odwrócić losów rywalizacji, wyraźnie schowani, nie wyróżniając się niczym na tle swych fatalnie dysponowanych kolegów. Pierwszy set właściwie bez historii,  już na drugiej przerwie, po asie serwisowym Marko Podrascanina, Serbowie mieli sześć punktów zaliczki (10:16), w końcówce gospodarzy dobił jeszcze Marko Ivovic – wiodący aktor tego widowiska (12:21), a dzieła zniszczenia dokończył kolejną punktową zagrywką Uros Kovacevic (15:25).

W drugiej odsłonie były momenty, w których wydawać się mogło, że siatkarze Italii zdołają jeszcze nawiązać walkę (12:14, 15:17, 18:19), ale w końcówce w polu zagrywki znów pojawił się Ivovic i przewaga Serbów zaczęła rosnąć (18:22). Skuteczny blok ustalił wynik tej partii na 20:25. W trzecim secie siatkarze trenera Grbicia odskoczyli rywalom w środkowej części (12:16), a w końcowych fragmentach gospodarze nie byli już w stanie nawiązać walki. Uros Kovacevic ustalił wynik seta na 18:25 i zakończył to jednostronne widowisko.

Serbowie zmiażdżyli rywali, szczególnie w ataku (24–40) i w polu zagrywki (1–10!). Najwięcej punktów: Daniele Mazzone (11) – Włochy; Aleksandar Atanasijevic (19), Uros Kovacevic (11), Marko Ivovic (10, w tym 4 zagrywką), Srecko Lisinac (10) – Serbia.

W trzeciej rundzie grupowej mistrzostw świata w siatkówce rywalizuje sześć czołowych ekip turnieju. Podzielono je na dwie trzyzespołowe grupy. W grupie I grają reprezentacje Brazylii, Stanów Zjednoczonych oraz Rosji; w J – Włochy, Polska i Serbia. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich zmierzą się w półfinałach. W pierwszym meczu grupy I Brazylia wygrała z Rosją 3:2 (20:25, 21:25, 25:22,  25:23, 15:12).

W kolejnych meczach grupy J Polska zagra z Serbią (27 września, godzina 20.30), a na zakończenie Włosi zmierzą się z Polakami (28 września, godzina 21.15). W grupie I dojdzie natomiast do konfrontacji USA – Rosja (27 września, godzina 17.00) oraz Brazylia – USA (28 września, godzina 17.00).

Włochy – Serbia 0:3 (15:25, 20:25, 18:25)

Włochy: Simone Giannelli, Osmany Juantorena, Daniele Mazzone, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Simone Anzani – Massimo Colaci (libero) oraz Gabriele Maruotti, Davide Candellaro, Michele Baranowicz. Trener: Gianlorenzo Blengini.
Serbia: Marko Ivovic, Uros Kovacevic, Nikola Jovovic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero) oraz  Neven Majstorovic (libero). Trener: Nikola Grbić.

Sędziowie: Andrei Zenovich (Rosja) – Jiang Liu (Chiny).

Mecz zakończony
Włochy
0:3
Serbia
Zapis relacji
Relacja zakończona

Włochy – Serbia 0:3 (15:25, 20:25, 18:25) Zdecydowane zwycięstwo Serbów. Uros Kovacevic zakończył to jednostronne widowisko.

Włochy – Serbia 0:2, 16:24 Piłka meczowa dla Serbii.

Włochy – Serbia 0:2, 16:22 Skutecznie zaatakował Aleksandar Atanasijevic

Włochy – Serbia 0:2, 14:21 Serbowie spokojnie zmierzają po zwycięstwo w tym meczu.

Włochy – Serbia 0:2, 13:20 W siatkę wpadli Włosi...

Włochy – Serbia 0:2, 13:18 Marko Ivovic zaatakował po bloku.

Włochy – Serbia 0:2, 12:17 Marko Podrascanin - as serwisowy (102 km/h).

Włochy – Serbia 0:2, 12:16 Marko Ivovic skutecznie i cztery oczka różnicy na drugiej przerwie.

Włochy – Serbia 0:2, 11:15 Marko Ivovic zaatakował po skosie. Gianlorenzo Blengini poprosił o czas.

Włochy – Serbia 0:2, 11:13 Aleksandar Atanasijevic zaserwował w aut.

Włochy – Serbia 0:2, 9:12 Skuteczny blok Serbów.

Włochy – Serbia 0:2, 9:10 Zablokowany Uros Kovacevic.

Włochy – Serbia 0:2, 7:10 Skuteczna kontra Serbów.

Włochy – Serbia 0:2, 7:9 Srecko Lisinac ze środka.

Włochy – Serbia 0:2, 6:8 Długa wymiana, Aleksandar Atanasijevic przedarł się przez blok i dwa oczka różnicy na pierwszej przerwie technicznej trzeciego seta.

Włochy – Serbia 0:2, 6:7 Ivan Zaytsev zablokowany.

Włochy – Serbia 0:2, 6:6 Punktuje Marko Ivovic.

Włochy – Serbia 0:2, 4:4 Skutecznie Uros Kovacevic.

Włochy – Serbia 0:2, 3:3 Aleksandar Atanasijevic kiwnął w środek.

Włochy – Serbia 0:2, 1:1 Rozpoczął się set numer trzy!

Włochy – Serbia 0:2 (15:25, 20:25) Gabriele Maruotti zablokowany w ostatniej akcji drugiego seta.

Włochy – Serbia 0:1, 20:24 Aleksandar Atanasijevic tym razem skutecznie. Piłka setowa dla Serbów.

Włochy – Serbia 0:1, 19:23 Michele Baranowicz zaserwował w pół siatki...

Włochy – Serbia 0:1, 18:22 Marko Ivovic - as serwisowy!

Włochy – Serbia 0:1, 18:21 Uros Kovacevic z przechodzącej piłki.

Włochy – Serbia 0:1, 18:20 Srecko Lisinac przedarł się przez blok rywali.

Włochy – Serbia 0:1, 18:19 Aleksandar Atanasijevic znów zgaszony blokiem.

Włochy – Serbia 0:1, 16:19 Marko Ivovic z lewego skrzydła.

Włochy – Serbia 0:1, 15:18 Ponownie zablokowany Aleksandar Atanasijevic, ale Włosi dotknęli siatki podczas bloku, co pokazała weryfikacja.

Włochy – Serbia 0:1, 15:17 Zablokowany Aleksandar Atanasijevic.

Włochy – Serbia 0:1, 13:17 Kolejny błąd Włochów w polu zagrywki.

Włochy – Serbia 0:1, 12:16 Uros Kovacevic skutecznie i cztery oczka zaliczki Serbów na drugiej przerwie.

Włochy – Serbia 0:1, 12:15 Ivan Zaytsev zaatakował bez bloku w aut.

Włochy – Serbia 0:1, 12:14 Ivan Zaytsev - as serwisowy (121 km/h). Nikola Grbić poprosił o pierwszy w tym meczu czas.

Włochy – Serbia 0:1, 11:14 Szczęśliwie kończą akcję Włosi.

Nieprawdopodobna akcja! Cuda w obronie i blok na Michajłowie

Za takie akcje uwielbiamy siatkówkę! Długa wymiana, kapitalne obrony, wreszcie niesamowity blok na czołowym atakującym świata Maksimie Michajłowie... I to wszystko w końcówce tie-breaka meczu Brazylia - Rosja, przy stanie 12:10! Brazylijczycy wręcz szaleli w obronie, nieprawdopodobną piłkę wyciągnął brazylijski libero Maique Reis Nascimento, nie mógł dobić się do boiska Michajłow, który został zatrzymany blokiem przez Lucasa Saatkampa i Wallace De Souzę...

Włochy – Serbia 0:1, 9:14 Gianlorenzo Blengini wziął drugi czas.

Włochy – Serbia 0:1, 9:13 Srecko Lisinac - as serwisowy.

Włochy – Serbia 0:1, 9:11 Srecko Lisinac zablokowany.

Włochy – Serbia 0:1, 7:11 Uros Kovacevic! Kapitalna gra Serbów w ostatnich akcjach.

Włochy – Serbia 0:1, 7:10 Niekonwencjonalne zagranie Srecko Lisinaca dało punkt Serbom. Gianlorenzo Blengini poprosił o czas.

Włochy – Serbia 0:1, 7:9 Dotknięcie siatki po stronie Włochów.

Włochy – Serbia 0:1, 7:8 Osmany Juantorena zaserwował w siatkę. Punkt zaliczki Serbów na pierwszej przerwie.

Włochy – Serbia 0:1, 6:7 Aleksandar Atanasijevic obił blok rywali. Zaiskrzyło pod siatką.

Włochy – Serbia 0:1, 4:6 Ogromne nieporozumienie po stronie Włochów... Nie zdołali poradzić sobie z piłką przebitą przez rywali...

Włochy – Serbia 0:1, 3:3 Punkt za punkt na początku seta.

Włochy – Serbia 0:1, 1:0 Zablokowany Aleksandar Atanasijevic w pierwszej akcji drugiego seta.

Włochy – Serbia 0:1 (15:25) I jeszcze as serwisowy! Uros Kovacevic zakończył seta... Zdeklasowani gospodarze w tej partii.

Włochy – Serbia 0:0, 15:24 Uros Kovacevic skutecznym atakiem wywalczył piłkę setową dla Serbii.

Włochy – Serbia 0:0, 15:23 Ivan Zaytsev skutecznie.

Włochy – Serbia 0:0, 13:22 Niemal wszystko wychodzi Serbom w tej partii...

Włochy – Serbia 0:0, 12:21 Marko Ivovic - as serwisowy.

Włochy – Serbia 0:0, 12:19 Osmany Juantorena zablokowany! Gianlorenzo Blengini wziął drugi czas.

Włochy – Serbia 0:0, 12:18 Skuteczny atak Aleksandara Atanasijevicia.

Włochy – Serbia 0:0, 12:17 Marko Ivovic zablokowany.

Włochy – Serbia 0:0, 11:17 Filippo Lanza przekroczył linię 9. metra podczas zagrywki.

Włochy – Serbia 0:0, 10:16 Marko Podrascanin - as serwisowy. Wyraźna przewaga Serbów na drugiej przerwie.

Włochy – Serbia 0:0, 10:15 Nerwowo grają Włosi. Gianlorenzo Blengini poprosił o czas.

Włochy – Serbia 0:0, 10:14 Wcisnął Włochom piłkę Aleksandar Atanasijevic.

Włochy – Serbia 0:0, 9:13 Simone Anzani posłał piłkę w aut.

Włochy – Serbia 0:0, 7:11 Problemy gospodarzy z przyjęciem zagrywki.

Włochy – Serbia 0:0, 7:10 Serbowie utrzymują przewagę w pierwszych akcjach po przerwie.

Jeden mecz III fazy grupowej już za nami. Zobaczcie skrót spotkania Brazylia – Rosja 3:2 (20:25, 21:25, 25:22,  25:23, 15:12)

Siatkarska uczta w Turynie! Brazylia odwróciła losy meczu, Rosja pod ścianą

W pierwszym spotkaniu trzeciej fazy mistrzostw świata siatkarze Brazylii wygrali w Turynie z Rosją 3:2. Ekipa Canarinhos nie miała wiele do powiedzenia w dwóch pierwszych partiach, ale w kolejnych zdołała odwrócić losy tej konfrontacji! Brazylia i Rosja, wraz z ekipą Stanów Zjednoczonych, rywalizują w grupie I.

Włochy – Serbia 0:0, 6:8 Osmany Juantorena po taśmie w aut i dwa punkty tracą gospodarze na pierwszej przerwie.

Włochy – Serbia 0:0, 6:7 Aleksandar Atanasijevic przedarł się przez blok rywali.

Włochy – Serbia 0:0, 6:6 Punkt za punkt na początku meczu.

Włochy – Serbia 0:0, 3:3 Ivan Zaytsev zatrzymany blokiem.

Włochy – Serbia 0:0, 3:2 Skuteczny atak Filippo Lanzy.

Włochy – Serbia 0:0, 2:1 Skuteczny blok Włochów.

Włochy – Serbia 0:0, 1:0 Rozpoczynamy pierwsze spotkanie w grupie J III rundy MŚ siatkarzy. Osmany Juantorena otworzył wynik pierwszego seta.

Włochy: Simone Giannelli, Osmany Juantorena, Daniele Mazzone, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Simone Anzani – Massimo Colaci (libero).
Serbia: Marko Ivovic, Uros Kovacevic, Nikola Jovovic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero).

Terminarz "polskiej" grupy J:

2018-09-26: Włochy - Serbia godzina 21.15 (Polsat Sport)
2018-09-27: Polska - Serbia godzina 20.30 (Polsat Sport, Super Polsat)
2018-09-28: Włochy - Polska godzina 21.15 (Polsat Sport, Super Polsat)

Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z obu grup.

Czas na hymny obu państw.

MŚ w siatkówce: Włochy - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport!

Włochy i Serbia w środę rozpoczną rywalizację w trzeciej fazie siatkarskich mistrzostw świata. Stawkę grupy J uzupełnia reprezentacja Polski. Transmisja meczu Włochy - Serbia w Polsacie Sport! W środę w Turynie zmagania rozpoczyna sześć najlepszych drużyn siatkarskich mistrzostw świata. W rywalizacji pozostała m.in. reprezentacja Polski, która w trzeciej fazie zmierzy się z Włochami oraz Rosjanami.

Witamy w relacji na żywo z meczu III fazy grupowej mistrzostw świata siatkarzy Włochy – Serbia. Początek spotkania o godzinie 21.15.