Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Polska - Serbia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Polacy w czwartek rozpoczynają rywalizację w trzeciej rundzie siatkarskich mistrzostw świata. W Turynie podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z reprezentacją Serbii, która na swoim koncie ma już wygraną z Włochami. Transmisja spotkania Polska - Serbia od godziny 20:20 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Polscy siatkarze mieli już okazję podczas trwających mistrzostw zmierzyć się ze swoimi najbliższymi rywalami. Biało-Czerwoni w niedzielnym spotkaniu, kończącym drugą fazę turnieju, po świetnym występie pokonali Serbów bez straty seta. Warto jednak pamiętać, że podopieczni Nikoli Grbicia byli już pewni awansu do kolejnej rundy.

 

Serbowie mają już za sobą pierwsze spotkanie w trzeciej fazie mistrzostw. W środowym spotkaniu bez większych kłopotów, różnicą trzech setów, pokonali gospodarzy turnieju Włochów. Reprezentacja z Bałkanów do kolejnej konfrontacji z Polakami przystępuje więc ponownie w doskonałej sytuacji i nie potrzebuje nawet wygranej, aby zagwarantować sobie awans.

 

- Z Włochami zagraliśmy perfekcyjnie, a kluczowym elementem okazała się gra w defensywie. Rywale nie potrafili praktycznie zaatakować tak, aby piłka nie została dotknięta przez blok lub obronę. Miernikiem emocjonalnego stanu zespołu jest właśnie defensywa. To przełożyło się na każdy element spotkania: serwis, blok czy też atak. Zagraliśmy praktycznie perfekcyjnie - ocenił szkoleniowiec Serbów.

 

Trener Polaków zdaje sobie sprawę, że czwartkowa rywalizacja będzie znacznie różniła się od tej, która kończyła zmagania w poprzednie fazie turnieju. - W niedzielę Serbowie wyszli na parkiet z zamiarem zwycięstwa, ale wiedzieli, że ta wygrana nie jest koniecznością. To nigdy nie pomaga w sporcie, aby osiągać korzystne rezultaty. Spada jakość i koncentracja. Popełnia się wtedy sporo błędów - mówił Heynen przed meczem Polska - Serbia.

 

Czwartkowa wygrana może okazać się dla Biało-Czerwonych krokiem milowym do strefy medalowej. Polska reprezentacja musi jednak zagrać na najwyższym poziomie, aby skutecznie przeciwstawić się zespołowi, który posiada wiele znakomitych indywidualności. - Celem jest wyjście z grupy. Marzy nam się walka o medale - mówią zgodnie nasi zawodnicy.

 

Transmisja meczu Polska - Serbia od godziny 20:20 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Studio przedmeczowe od godziny 19:30 również w Polsacie Sport.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniego spotkania Polska - Serbia.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze