Trener Janikowskiego: Damian może zaskoczyć wszystkich, nawet Materlę!

Sporty walki

- Damian Janikowski jest zagadką, nie wiadomo co zrobi i może zaskoczyć wszystkich... Nawet Michała Materlę (26-6, 8 KO, 12 SUB) - powiedział trener m.in. Damiana Janikowskiego i Jana Błachowicza Robert Jocz.

Igor Marczak: W ostatnim czasie Jan Błachowicz (23-7, 5 KO, 8 SUB) odniósł bardzo ważne zwycięstwo nad Nikitą Krylovem (24-6, 10 KO, 14 SUB). Jakby oceniłby pan walkę swojego podopiecznego?

 

Robert Jocz: Jeśli chodzi o analizę, to wiedzieliśmy, że wszystkie porażki Krylov poniósł w parterze. Wobec tego to własnie w tym elemencie upatrywaliśmy szansy i na nasze szczęście się udało. Mieliśmy przygotowanych kilka technik i jedna z nich wyszła.

 

Co by teraz trener polecił Janowi Błachowiczowi? Jeżeli trafi się walka o pas, to powinien wziąć ją w ciemno?

 

Nasza taktyka od dłuższego czasu jest taka, że bierzemy co dają i nie wybrzydzamy. Nie boimy się nikogo.

 

A gdyby przyszła oferta walki z Danielem Cormierem (21-1, 10 KO, 4 SUB), to jaki plan przygotowałby pan dla Janka? Wiadomo, że "DC" jest jednym z najlepszych specjalistów od parteru w amerykańskiej organizacji.

 

Rzecz jasna nie będę teraz zdradzał planu na ewentualną walkę z Cormierem, ale na pewno musielibyśmy trochę poprawić zapasy.

 

Niedługo w Londynie odbędzie się gala KSW 45, na której wystąpi inny z pańskich podopiecznych - Damian Janikowski. Czeka go największe wyzwanie w jego dotychczasowej karierze.

 

Damian jest zagadką, nie wiadomo co zrobi i może zaskoczyć wszystkich...

 

Kolejny zawodnik - Akop Szostak (3-2, 2 KO) - jak wyglądają jego przygotowania. Czy zrobił duży progres?

 

Na pewno. Przeciwnik, który wypadł został zastąpiony rywalem o porównywalnym potencjale, ale myślę, że Akop sobie poradzi.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Igor Marczak, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze