UFC 229: Khabib - McGregor. Jak Rosjanin pobił rekord obaleń? (WIDEO)

Sporty walki

Już w nocy z soboty na niedzielę, z 6 na 7 października, odbędzie się gala UFC 229. W walce wieczoru gali UFC 229 zmierzą się Khabib Nurmagomedov (26-0, 8 KO, 8 SUB) oraz Conor McGregor (21-3, 18 KO, 1 SUB). Rosjanin znany jest z doskonałych umiejętności zapaśniczych. Zobaczcie, jak pobił rekord UFC w skutecznych obaleniach w trakcie jednej! Transmisja gali od godziny 4:00 w Polsacie Sport.

Nurmagomedov rozpoczął przygodę z organizacją UFC w styczniu 2012 roku. Rosjanin w pierwszych trzech walkach odprawił z kwitkiem Kamala Shalorusa, Gleisona Tibau oraz Thiago Tavaresa, a w jubileuszowym 20. starciu przyszło mu zmierzyć się z Abelem Trujillo. Konfrontacja niepokonanego "Dagestańskiego Orła" ze znajdującym się na fali pięciu zwycięstw Amerykaninem zapowiadała się emocjonująco i z pewnością tego, co wydarzyło się 25 maja 2013 roku w MGM Grand spodziewało się niewielu kibiców.

 

Rosjanin bardzo spokojnie rozpoczął walkę, a pierwszy do parteru pojedynek sprowadził Trujilo. Długo jednak nie musiał czekać na odpowiedź Amerykanina i już na początku trzeciej minuty walki po raz pierwszy został sprowadzony na matę przez Nurmagomedova. Po kilkunastu sekundach wylądował na deskach ponownie, a był to dopiero początek festiwalu niepokonanego Dagestańczyka.

 

Na przestrzeni trzech rund Khabib skutecznie obalił swojego rywala aż... 21 razy! Rosjanin pobił tym samym rekord liczby obaleń w pojedynczej walce należący od 7 lipca 2007 roku do Seana Sherka. Amerykanin na UFC 73 sprowadził Hermesa Francę do parteru 16 razy, ale zrobił to na dystansie 5 rund. Na dystansie trzyrundowym do tego momentu najlepszy wynik w tej statystyce wynosił 13 i należał do Luigiego Fioravantiego z gali UFC 82.

 

Khabib posiada również trzecie miejsce w tabelach skutecznych obaleń w walkach mistrzowskich. Lepsi od niego są tylko Georges St-Pierre oraz Demetrious Johnson.

 

Najwięcej obaleń w walkach mistrzowskich w historii UFC:


1. Georges St-Pierre (półśrednia) - 66*
2. Demetrious Johnson (musza, kogucia) - 48
3. Khabib Nurmagomedov (lekka) - 43
4. Randy Couture (półciężka, ciężka) - 42
5. Matt Hughes (półśrednia) - 28

* w nawiasie - liczba obaleń

 

Najwięcej obaleń w pojedynczek walce w historii UFC:


1. Khabib Nurmagomedov (vs Abel Trujillo, UFC 160) - 3 rundy - 21 obaleń
2. Sean Sherk (vs Hermes Franca, UFC 73) - 5 rund - 16 obaleń
3. Demetrious Johnson (vs Kyoji Horiguchi, UFC 186) - 5 rund - 14 obaleń
4. Luigi Fioravanti (vs Luke Cummo, UFC 82) - 3 rundy - 13 obaleń
5.Tim Elliott (vs Louis Smolka, UFC on Fox 24) - 3 rundy - 12 obaleń
5. Johny Hendricks (vs Carlos Condit, UFC 158) - 3 rundy - 12 obaleń
5. Colby Covington (vs Bryan Barberena, UFC on Fox 22) - 3 rundy - 12 obaleń

 

Zobaczcie, jak pobił rekord obaleń w jednej walce Khabib Nurmagomedov:

 

 

Wszystkie gale UFC transmitowane na sportowych antenach Polsatu! UFC 229 już w nocy z 6/7 października od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze