Polscy siatkarze w półfinale mistrzostw świata!

Polscy siatkarze wywalczyli awans do półfinału mistrzostw świata! Mimo porażki 2:3 z Włochami w ostatnim meczu trzeciej fazy, podopieczni Vitala Heynena zagrają w najlepszej czwórce turnieju. W walce o finał zmierzą się w sobotę z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Przed rozpoczęciem meczu Polaków z reprezentacją Włoch było jasne, że zwycięstwo mistrzów świata choćby w jednym secie da im awans z pierwszego miejsca w grupie, a nawet w przypadku porażki 0:3 Polacy uzyskają awans, jeśli ugrają w tym starciu 62 punkty. Polscy siatkarze nie byli jednak zainteresowani skrupulatnym liczeniem małych punktów i rozpoczęli to spotkanie z ogromnym animuszem. Od pierwszych akcji znakomicie funkcjonowały blok i zagrywka. Dwoma asami serwisowymi popisał się Bartosz Kurek (118 i 114 km/h), biało-czerwoni wypracowali sobie przewagę (7:3), którą powiększyli w środkowej części (16:9) i mogli kontrolować sytuację w końcówce seta. As serwisowy Mateusza Bieńka dał piłkę setową (24:14), a po chwili skuteczny blok zakończył tę jednostronną partię.

Polacy zapewnili sobie awans do półfinału, w tej sytuacji kolejne sety miały właściwie charakter towarzyski. Trener Vital Heynen dokonał zmian w składzie, dał odpocząć kilku wiodącym graczom, na parkiecie pojawili się m.in: Grzegorz Łomacz, Damian Schulz, Damian Wojtaszek, Aleksander Śliwka i Bartosz Kwolek. Włosi nie chcieli pożegnać się z turniejem i wspaniałą turyńską publicznością porażką. Wygrali drugą partię, w trzeciej górą byli Polacy, ale w czwartej gospodarze zdołali doprowadzić do tie-breaka.

W decydującym secie to Polacy mieli dwa oczka zaliczki przy zmianie stron (8:6), jednak druga część należała do siatkarzy Italii, którzy popisali się serią wygranych piłek (8:10). Później jeszcze powiększyli przewagę (9:13), a Davide Candellaro zakończył  mecz skutecznym atakiem (11:15).

Najwięcej punktów: Mateusz Bieniek (12) – Polska;  Ivan Zaytsev (16), Davide Candellaro (12), Osmany Juantorena (11) – Włochy.

Polacy po raz szósty w historii zdołali awansować do czołowej czwórki mistrzostw świata. W 1956 i 1960 roku zajęli czwarte miejsce, w 1974 roku w Meksyku wywalczyli mistrzostwo świata, w 2006 w Japonii – wicemistrzostwo. W 2014 roku w Polsce sięgnęli po złoto, którego teraz bronią w Turynie. W sobotnim półfinale (godzina 21.15; transmisja Polsat Sport, Super Polsat) zagrają z reprezentacją USA. We wcześniejszym starciu o finał powalczą Brazylijczycy z Serbami (godzina 17.00; transmisja Polsat Sport).

Polska – Włochy 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15)

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Damian Schulz, Damian Wojtaszek (libero), Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Dawid Konarski. Trener: Vital Heynen.

Włochy: Simone Giannelli, Osmany Juantorena, Daniele Mazzone, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Simone Anzani –  Massimo Colaci (libero) oraz Luigi Randazzo, Davide Candellaro, Gabriele Maruotti, Michele Baranowicz. Trener: Gianlorenzo Blengini.

Sędziowie: Andrei Zenovich (Rosja) – Hernan Gonzalo Casamiquela (Argentyna).

półfinały:

2018-09-29: Brazylia – Serbia (sobota, godzina 17.00; transmisja Polsat Sport)
2018-09-29: Polska – USA (sobota, godzina 21.15; transmisja Polsat Sport, Super Polsat).

Mecz zakończony
Polska
2:3
Włochy
Zapis relacji
Relacja zakończona

Polska – Włochy 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15) Davide Candellaro zakończył mecz skutecznym atakiem. Włosi, mimo zwycięstwa, żegnają się z mistrzostwami. Polacy zagrają o medale!

Polska – Włochy 2:2, 10:14 Piłka meczowa dla siatkarzy Italii.

Polska – Włochy 2:2, 9:13 Druga część tie-braka pod dyktando Włochów. Polacy już wyraźnie myślami przy jutrzejszym półfinale.

Polska – Włochy 2:2, 8:10 Seria punktowa Włochów po zmianie stron.

Polska – Włochy 2:2, 8:8 Gabriele Maruotti - as serwisowy.

Polska – Włochy 2:2, 8:6 Dwa punkty przewagi Polaków przy zmianie stron.

Polska – Włochy 2:2, 7:5 Mateusz Bieniek zaatakował po bloku w aut.

Polska – Włochy 2:2, 6:4 Mateusz Bieniek skutecznie zaatakował ze środka. Trener Włochów wziął czas.

Polska – Włochy 2:2, 3:3 Ivan Zaytsev przestrzelił zagrywkę.

Polska – Włochy 2:2, 2:2 Jakub Kochanowski skutecznie ze środka.

Polska – Włochy 2:2, 1:1 Tie-break rozpoczęty!

Polska – Włochy 2:2 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25) Ivan Zaytsev - as serwisowy. Tie-break wyłoni zwycięzcę tego spotkania.

Polska – Włochy 2:1, 17:24 Piłka setowa dla siatkarzy Italii.

Polska – Włochy 2:1, 17:23 Aleksander Śliwka - as serwisowy.

Polska – Włochy 2:1, 16:23 Michele Baranowicz przestrzelił zagrywkę.

Polska – Włochy 2:1, 14:22 Włosi pewnie zmierzają po zwycięstwo w tej partii.

Polska – Włochy 2:1, 14:20 Skutecznie Ivan Zaytsev.

Polska – Włochy 2:1, 14:19 Odskoczyli Włosi po drugiej przerwie.

Polska – Włochy 2:1, 12:16 Cztery punkty tracą Polacy na drugiej przerwie.

Wybierz najlepszego Polaka w meczu z Włochami!

W meczu decydującym o awansie do półfinału siatkarskich mistrzostw świata na drodze Polaków stanęli gospodarze imprezy. Zapraszamy do zagłosowania na najlepszego spośród Biało-Czerwonych w meczu z Włochami! Polacy z przytupem rozpoczęli III fazę siatkarskich mistrzostw świata, bez straty seta wygrywając z reprezentacją Serbii.

Polska – Włochy 2:1, 12:13 Mateusz Bieniek z przesuniętej krótkiej.

Polska – Włochy 2:1, 10:12 Świetna obrona i skuteczna kontra Włochów.

Polska – Włochy 2:1, 10:11 Davide Candellaro zaatakował skutecznie.

Polska – Włochy 2:1, 9:10 Ivan Zaytsev zablokowany, ale Włosi szczęśliwie przebili piłkę.

Polska – Włochy 2:1, 8:9 Trzy piłki po przerwie padły łupem Włochów.

Już za kilka godzin w Japonii rozpoczynają się mistrzostwa świata siatkarek. Transmisje na sportowych antenach Polsatu.

Mistrzostwa świata siatkarek 2018: Terminarz i plan transmisji

Mistrzostwa świata siatkarek 2018 zostaną rozegrane w Japonii w dniach 29 września - 20 października. W turnieju zagrają 24 drużyny, a tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Sprawdź terminarz i plan transmisji MŚ siatkarek 2018. Pierwsza faza turnieju zostanie rozegrana w czterech halach Yokohama Arena (Jokohama), Hokkaido Prefectural Sports Center (Sapporo), Kobe Green Arena (Kobe), Hamamatsu Arena (Hamamatsu).

Polska – Włochy 2:1, 8:6 Dwa punkty przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Włochy 2:1, 5:4 Davide Candellaro dotknął siatki.

Polska – Włochy 2:1, 3:3 Skutecznie Jakub Kochanowski.

Polska – Włochy 2:1, 1:2 Rozpoczęła się czwarta odsłona.

Polska – Włochy 2:1 (25:14, 21:25, 25:18) Skutecznym blokiem zakończyli Polacy trzecią odsłonę.

Polska – Włochy 1:1, 24:18 Piłka setowa dla Polski po błędzie siatkarza Włoch.

Polska – Włochy 1:1, 22:17 Aleksander Śliwka zaatakował po bloku rywali.

Polska – Włochy 1:1, 21:16 Gianlorenzo Blengini wziął drugi czas.

Polska – Włochy 1:1, 19:15 Luigi Randazzo zaserwował w siatkę.

Polska – Włochy 1:1, 16:13 Trzy oczka zaliczki Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Włochy 1:1, 15:13 Znamy już rozkład półfinałow:

MŚ w siatkówce: Znamy komplet półfinalistów

Polscy siatkarze wygrali w Turynie pierwszego seta (25:14) w meczu z Włochami w 3. rundzie mistrzostw świata i zapewnili sobie awans do półfinału. W pojedynku o finał broniący tytułu biało-czerwoni zmierzą się w sobotę z Amerykanami. Mecz Polaków ze współgospodarzami czempionatu globu miał dać brakujące odpowiedzi na temat ostatniego półfinalisty i zestawienia par w sobotnich meczach.

Polska – Włochy 1:1, 12:13 Punkt za punkt w tej części seta.

Polska – Włochy 1:1, 11:11 Jakub Kochanowski z krótkiej piłki w aut.

Polska – Włochy 1:1, 10:8 Bartosz Kwolek znów zaskoczył rywali zagrywką. Gianlorenzo Blengini poprosił o przerwę.

Polska – Włochy 1:1, 9:8 Bartosz Kwolek - as serwisowy.

Polska – Włochy 1:1, 6:8 Damian Schulz zablokowany. Dwa punkty tracą Polacy na pierwszej przerwie.

Polska – Włochy 1:1, 6:7 Skuteczny atak Bartosza Kwolka.

Polska – Włochy 1:1, 5:6 Skutecznie Jakub Kochanowski.

Polska – Włochy 1:1, 1:4 Dotknięcie siatki przez włoski blok i pierwszy punkt dla Polski w tym secie.

Polska – Włochy 1:1, 0:4 Wyraźna przewaga siatkarzy Italii na początku seta.

Polska – Włochy 1:1, 0:1 Osmany Juantorena skutecznym atakiem rozpoczął trzecią partię.

Blok Nowakowskiego na wagę awansu do półfinału mistrzostw świata! (WIDEO)

Gdy Piotr Nowakowski zdobył blokiem 25. punkt w pierwszym secie meczu z Włochami, reprezentanci Polski oszaleli ze szczęścia. To oznaczało bowiem, że zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw świata w siatkówce! Polacy wygrali pierwszego seta 25:14. - Coś fantastycznego! W zasadzie ten mecz mógłby się już zakończyć.

Polska – Włochy 1:1 (25:14, 21:25) Filippo Lanza skutecznym atakiem zakończył drugą odsłonę.

Polska – Włochy 1:0, 20:24 Filippo Lanza wywalczył piłkę setową dla Italii.

Polska – Włochy 1:0, 19:23 Skuteczny blok Polaków. Trener Gianlorenzo Blengini poprosił o czas.

Polska – Włochy 1:0, 17:22 Skutecznym atakiem popisał się Jakub Kochanowski.

Polska – Włochy 1:0, 14:20 Skuteczny atak Damiana Schulza.

Polska – Włochy 1:0, 12:20 Przestrzelona zagrywka Bartosza Kwolka

Polska – Włochy 1:0, 10:18 Ivan Zaytsev - as serwisowy.

Polska – Włochy 1:0, 9:16 Seria Włochów i wyraźna przewaga na drugiej przerwie.

Bombardier Kurek rzuca pociskami! 118 i 114 km/h rozbiło Włochów (WIDEO)

Bartosz Kurek z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. W starciu z Włochami decydującym o awansie do półfinału mistrzostw świata nasz atakujący włączył swoją atomową zagrywkę zdobywając dwa punkty bezpośrednio po serwisie. Przyjęcie piłek lecących z prędkością 118 i 114 m/h przerosło nawet Osmany Juantorenę i Filippo Lanzę!

Polska – Włochy 1:0, 9:12 Skutecznym atakiem popisał się Damian Schulz.

Polska – Włochy 1:0, 7:11 Włosi utrzymują przewagę po przerwie.

Polska – Włochy 1:0, 5:8 Przestrzelony atak Aleksandra Śliwki. Trzy oczka tracą Polacy na pierwszej przerwie.

Polska – Włochy 1:0, 4:5 Trzy piłki z rzędu dla siatkarzy Italii.

Polska – Włochy 1:0, 4:3 Filippo Lanza popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Włochy 1:0, 3:1 Przewaga Polaków.

Polska – Włochy 1:0, 1:1 Rozpoczął się drugi set. Trener Vital Heynen mocno przemeblował skład.

Statystyki pierwszego seta:

Polska – Włochy 1:0 (25:14) Blok dał ostatni punkt! POLSKA W PÓŁFINALE MISTRZOSTW ŚWIATA!

Polska – Włochy 0:0, 24:14 As serwisowy Mateusza Bieńka. Piłka setowa dla Polski.

Polska – Włochy 0:0, 23:14 Zgaszony blokiem Ivan Zaytsev!

Polska – Włochy 0:0, 22:14 Osmany Juantorena posłał piłkę w aut.

Polska – Włochy 0:0, 21:13 Michał Kubiak zakończył kontrę biało-czerwonych.

Polska – Włochy 0:0, 20:13 Simone Giannelli zaserwował w siatkę.

Polska – Włochy 0:0, 19:12 Artur Szalpuk zaatakował po bloku.

Polska – Włochy 0:0, 18:11 Skuteczny blok siatkarzy Italii.

Polska – Włochy 0:0, 17:9 Cierpliwa gra Polaków w tej akcji. Skończył Bartosz Kurek.

Polska – Włochy 0:0, 16:9 I jeszcze jeden blok! Zdecydowana przewaga Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Włochy 0:0, 15:9 Piotr Nowakowski ze środka!

Polska – Włochy 0:0, 14:8 Skuteczny blok Polaków!

Polska – Włochy 0:0, 13:8 Włosi przebili piłkę w aut... Trener Gianlorenzo Blengini wziął drugi czas.

Polska – Włochy 0:0, 12:8 Michał Kubiak obił blok rywali.

Polska – Włochy 0:0, 10:8 Długą wymianę kapitalnym atakiem skończył Michał Kubiak.

Polska – Włochy 0:0, 9:8 Ivan Zaytsev obił polski blok.

Polska – Włochy 0:0, 8:7 Skuteczny blok Włochów.

Polska – Włochy 0:0, 8:5 Po przerwie Artur Szalpuk przestrzelił zagrywkę.

Polska – Włochy 0:0, 8:4 Cztery oczka zaliczki Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Włochy 0:0, 7:3 Bartosz Kurek - as serwisowy (114 km/h). Trener Gianlorenzo Blengini poprosił o czas!

Polska – Włochy 0:0, 6:3 Bartosz Kurek - as serwisowy (118 km/h)

Polska – Włochy 0:0, 5:3 Filippo Lanza pomylił się w ataku.

Polska – Włochy 0:0, 4:3 Znów skuteczny blok Polaków!

MŚ 2018: Efektowne powitanie drużyn przed meczem Polska - Włochy

Polscy siatkarze walczą o awans do półfinału mistrzostw świata. Zadecyduje o tym spotkanie z reprezentacją Włoch. Przed spotkaniem obie reprezentacje efektownie zaprezentowano na parkiecie hali w Turynie.

Polska – Włochy 0:0, 2:1 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Włochy 0:0, 0:1 Rozpoczynamy ostatni mecz trzeciej fazy grupowej MŚ! Osmany Juantorena zdobył pierwszy punkt. Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero). Trener: Vital Heynen. Włochy: Simone Giannelli, Osmany Juantorena, Daniele Mazzone, Ivan Zaytsev, Filippo Lanza, Simone Anzani – Massimo Colaci (libero). Trener: Gianlorenzo Blengini. Sędziowie: Andrei Zenovich (Rosja) – Hernan Gonzalo Casamiquela (Argentyna).

Czas na hymny.

Skład Polaków: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Mateusz Bieniek – Paweł Zatorski (libero).

Tabela grupy J przed ostatnim meczem:

Polska - Włochy: Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Czas na mecz Polska - Włochy! Naszym siatkarzom do awansu do półfinału mistrzostw świata wystarczy set w piątkowym starciu. Gospodarze postawieni są pod ścianą, a Biało-Czerwoni po kapitalnym zwycięstwie z Serbią są jedną nogą w strefie medalowej. Transmisja meczu Polska - Włochy w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Witamy w relacji na żywo z meczu kończącego III fazę mistrzostw świata siatkarzy Polska – Włochy. Początek spotkania o godzinie 21.15.