Sawicki: W tym roku Puchar Polski przejdzie gruntowny lifting

Piłka nożna

- Od tego roku w dogrywkach będzie można dokonać jeszcze jednej roszady. W każdym zespole przez cały mecz musi występować przynajmniej jeden młodzieżowiec. W dodatku zlikwidowaliśmy rewanże w ćwierćfinałach i półfinałach, także kto wygra awansuje dalej, a kto przegra odpada. Przed każdą rundą będzie losowanie, więc każdy może trafić na każdego. W dodatku zwycięzca tegorocznej edycji zgarnie aż trzy mln złotych - powiedział sekretarz PZPN Maciej Sawicki.

Mariusz Hawryszczuk: Za nami losowanie II rundy Pucharu Polski. Jeżeli spojrzymy na pary, to w oczy rzuca się tylko jedna ekstraklasowa (Piast Gliwice - Legia Warszawa), ale ciekawie będzie chyba również w pozostałych spotkaniach.

 

Maciej Sawicki: Już pierwsza runda pokazała, że faworyci nie mają łatwo... Legia wygrała z Chojniczanką Chojnice strzelając zaledwie jednego gola. Lech Poznań przychylił szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero w ostatniej minucie dogrywki spotkania z ŁKS Łódź (1:0). Również Jagiellonia zdobyła tylko jedną bramkę. Na pewno zestawienie dwóch drużyn z ekstraklasy gwarantuje wysoki poziom, jednak ciekawie zapowiadają się również mecze GKS Katowice - Jagiellonia Białystok oraz Kaczkan Huragan Morąg - Arka Gdynia. Trzecioligowiec sprawił wielką niespodziankę w pierwszej rundzie, w której wyeliminował Zagłębie Lubin (1:0) i chyba wszyscy kibicujemy tej drużynie.

 

Puchar Polski dostarcza wielu emocji. Liczymy na to, że w II rundzie ten poziom zostanie utrzymany.

 

Taka jest własnie idea Pucharu Polski, żeby była nieprzewidywalność, żeby słabsze drużyny mogły sprawiać niespodzianki. Są łzy jest radość i chcemy, by takich meczów było jak najwięcej, gdyż jest to z pewnością promocja piłki nożnej i pucharowych rozgrywek.

 

W tym roku Puchar Polski przywdział nowe szaty... Trenerzy będą mogli przeprowadzać w dogrywce po dodatkowej zmianie, zwiększyła się również nagroda dla zwycięzcy. Zmian jest więc wiele.

 

Zgadza się. Podobnie jak miało to miejscu na mistrzostwach świata w dogrywce będzie można dokonać jeszcze jednej roszady. W każdym zespole przez cały mecz musi występować przynajmniej jeden młodzieżowiec. W dodatku zlikwidowaliśmy rewanże w ćwierćfinałach i półfinałach, także kto wygra awansuje dalej, a kto przegra odpada. Przed każdą rundą będzie losowanie, więc nie ma drabinki i każdy może trafić na każdego. Ostatnią zmianą jest również aspekt finansowy. Zwycięzca tegorocznej edycji zgarnie trzy mln złotych.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Mariusz Hawryszczuk, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze