Derby Rzymu dla Romy!

AS Roma pokonała w derbach Rzymu Lazio 3:1 w pierwszym meczu siódmej kolejki Serie A. Przegrani są na czwartej pozycji w tabeli, ich sobotni rywale są na piątym miejscu i tracą do nich punkt.

Lazio przed meczem z Romą zanotowało świetną passę pięciu wygranych, w tym czterech w Serie A. Dużo gorzej radzili sobie w ostatnim czasie podopieczni Eusebio Di Francesco. Dopiero w środę Roma przełamała fatalną serię sześciu spotkań bez zwycięstwa, wygrywając z Frosinone 4:0.

Mecz od początku był dość wyrównany, obie ekipy stwarzały sytuacje, na gola fani zgromadzeni na Stadio Olimpico czekali do 45. minuty. Lorenzo Pellegrini, który chwile wcześniej zmienił Javiera Pastore nieco szczęśliwie znalazł się w polu karnym i piętą otworzył wynik spotkania dla Romy.

Lazio zaatakowało po przerwie, a efekty przyszły w 67. minucie. Fatalny błąd obrony rywali wykorzystał Ciro Immobile. Roma szybko powróciła jednak na prowadzenie, po ładnym trafieniu Aleksandara Kolarova z rzutu wolnego. Wynik ustalił Federico Fazio, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Pellegriniego.

"Żółto-Czerwoni" zainkasowali trzy punkty i w tabeli Serie A wskoczyli na piątą pozycję. Lazio jest czwarte i ma punkt przewagi nad rywalem zza miedzy.

AS Roma - Lazio 3:1 (1:0)

Bramki: Pellegrini 45, Kolarov 71, Fazio 86 - Immobile 67

AS Roma: Olsen - SantonManolasFazioKolarov - De Rossi (Cristante 74'), N'Znonzi - Florenzi (Jesus 83'), Pastore (Pellegrini 36'), El Shaarawy - Dzeko

Lazio: Strakosha - CaceresAcerbiRamos Marchi - MarusicParolo (Badelj 54'), Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, Lulic (Caicedo 82') - Alberto (Correa 53') - Immobile

Żółte kartki: Olsen, DzekoPellegrini - Badelj