Polska wicemistrzem świata!

Piłka nożna
Polska wicemistrzem świata!
fot. Cyfrasport

Reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w piłce nożnej sześcioosobowej. Polacy w finale turnieju rozgrywanego w Portugalii przegrali minimalnie z Niemcami.

Polacy w półfinale pokonali gospodarzy turnieju, Portugalczyków. Niemcy okazali się lepsi od Rosjan. W meczu o trzecie miejsce triumfowała reprezentacja "Sbornej".

Od początku Polacy przejęli inicjatywę i tworzyli mnóstwo sytuacji. Niemcy nie potrafili podejść pod nasze pole karne, co więcej przez kilkanaście minut nie oddali celnego strzału. Biało-Czerwoni grali wysokim pressingiem nie pozwalając rywalom rozwinąć skrzydeł w ataku pozycyjnym.

Najjaśniejszym punktem naszych rywali był ich bramkarz, który raz po raz ratował ich przed utratą gola. Co ciekawe polski golkiper, Mateusz Łysik mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego uderzenie minimalnie minęło bramkę rywali.

Niemcy z czasem zaczęli się rozkręcać po przerwie, ale naszym piłkarzom sprzyjało szczęście w postaci słupków. Po dziesięciu minutach drugiej połowy znowu to Polacy przeważali. Bramkarz rywali dwoił się i troił, dokonywał rzeczy wręcz niemożliwych.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce meczu, kiedy to Niemcy wyszli na prowadzenie. Nie oddali go już do końca i to oni zostali mistrzami świata.

Polska - Niemcy 0:1 (0:0)

Bramki: Niklas Kuhle 36'

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze