Starcie Nurmagomedova z McGregorem jest niewątpliwie najbardziej wyczekiwaną konfrontacją tego roku i jednym z największych pojedynków w historii. Obaj stoczyli po dziesięć pojedynków w UFC. Rosjanin nadal pozostaje niepokonany, a Irlandczyk przegrał w amerykańskiej organizacji tylko jedną walkę z Natem Diazem. Kto może być faworytem tej konfrontacji?

 

- Ta walka jest ekscytująca, bo wiemy wszystko, ale tak naprawdę niewiele. Ona może potrwać 30 sekund i zakończyć się wygraną Conora. Może też potrwać 25 minut po pełnej dominacji Khabiba. Wszystko się może wydarzyć - mówi Dan Hardy, były zawodnik i analityk UFC.

 

McGregor z pewnością będzie chciał jak najdłużej utrzymać walkę w stójce i w tej płaszczyźnie toczyć pojedynek. Irlandczyk ma w swoim rekordzie już 18 nokautów, a w organizacji UFC na deski posyłał takich zawodników jak Eddie Alvarez, Jose Aldo, Chad Mendes czy Dustin Poirier.

 

- Conor zawsze stara się prowadzić walkę na swoich zasadach. Świetnie kontroluje dystans i korzysta ze swojego zasięgu. Dla niego zawsze kluczowe są precyzja i timing. Jeśli komuś uda się skrócić dystans to i tak posiada doskonałą umiejętność obrony obaleń. Nawet w defensywie zapaśniczej w każdym możliwym momencie wyprowadza ciosy. Zawsze korzysta z okazji do uderzenia - mówi Hardy.

 

Aktualny mistrz kategorii lekkiej prezentuje zupełnie odmienny styl walki. Nurmagomedov dominuje swoich rywali przede wszystkim w płaszczyźnie zapaśniczej. Rosjanin stara się sprowadzać walkę do parteru i tam zamęczać przeciwników. "Dagestański Orzeł" ma już na swoim koncie 49 obaleń w UFC. W walce z Abelem Trujillo na UFC 160 pobił rekord skutecznych sprowadzeń w jednym pojedynku. Khabib posłał na deski Amerykanina aż 21 razy!

 

- Khabib jest zapaśnikiem i tego nie ma zamiaru ukrywać. W przeciwieństwie do McGregora on musi skracać dystans, aby dorwać się do skóry rywala. Zmusza przeciwników do ciągłej defensywy i stale wywiera presję. W ten sposób wykańcza swoich rywali. Jego głównym zadaniem zawsze jest próba sprowadzenia walki do parteru - ocenia analityk UFC.

 

Wszystkie gale UFC transmitowane na sportowych antenach Polsatu! UFC 229 już w nocy z 6/7 października od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

 

W załączonym materiale wideo zapowiedź gali UFC 229 z walką Khabib - McGregor.