Dwie bramki Neymara w meczu z Nice

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali Nice 3:0 w sobotnim meczu 8. kolejki francuskiej ekstraklasy i z kompletem punktów umocnili się na prowadzeniu. Dwie bramki dla mistrzów Francji zdobył Neymar. Po trzech spotkaniach zawieszenia do składu wrócił Kylian Mbappe.

Brazylijczyk pierwszą bramkę strzelił w 22. minucie, pokonując bramkarza gospodarzy precyzyjnym strzałem z dystansu. Tuż po przerwie prowadzenie gości podwyższył Christopher Nkunku.

W doliczonym czasie gry po kontrataku i podaniu Mbappe drugiego gola w tym meczu strzelił Neymar. Mbappe wrócił na boisko po karze trzech meczów zawieszenia.

Gospodarze jednak od 59. minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Wylana Cypriena, który sfaulował Neymara. Brazylijczyk zakrwawiony upadł na murawę, po opatrzeniu wrócił na boisko.

Po ośmiu kolejkach stołeczny zespół bez straty punktu zdecydowanie prowadzi w tabeli i ma dziewięć "oczek" przewagi nad drugim Saint-Etienne, które w piątek pokonało u siebie 2:0 AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie. Wicemistrz Francji z poprzedniego sezonu z dorobkiem sześciu punktów zajmuje dopiero 18. miejsce.

W innym sobotnim meczu Amiens SC przegrało na wyjeździe z Caen 0:1. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił w 40. minucie z rzutu karnego Casimir Ninga. W podstawowym składzie gości grał Rafał Kurzawa, ale w przerwie został zmieniony. Zespół Polaka z siedmioma punktami zajmuje 16. pozycję w tabeli.