Szczecinianie bardzo długo kazali czekać swoim kibicom na premierowy triumf w tym sezonie Lotto Ekstraklasy. Zła passa dobiegła jednak końca. Co prawda, granatowo-bordowi odpadli po rzutach karnych z GKS-em Katowice w Pucharze Polski, ale w lidze Portowcy najpierw dwukrotnie zremisowali, odpowiednio w Zabrzu z Górnikiem (1:1) oraz u siebie z Koroną Kielce (1:1), a następnie odnieśli dwa zwycięstwa - na własnym boisku z Wisłą Kraków (2:1), a także pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin (2:0). To sprawia, że obecnie Pogoń plasuje sie na dwunastym miejscu w tabeli, ale niewiele traci już do pierwszej ósemki rozgrywek.

 

Niewykluczone, że nagły wzrost formy polskiego klubu dostrzegli włodarze MSV Duisburg, który występuje w 2. Bundeslidze, zajmując ostatnią pozycję w klasyfikacji i będąc jednocześnie jedynym zespołem w lidze bez zwycięstwa. Na swoim koncie mają tylko dwa wywalczone remisy. Szkoleniowcem tej drużyny jest Bułgar Ilia Grujew.

 

Mateusz Borek na swoim koncie twitterowym przyznał, że czerwona latarnia zaplecza Bundesligi zainteresowała się pozyskaniem Runjaicia.

 

 

Warto przypomnieć, że Runjaic pracował już w klubie z Duisburga w sezonie 2012/2013.