Heynen: Mamy jedną szansę i musimy ją wykorzystać! Najlepszy mecz jeszcze przed nami!

Siatkówka

Biało-Czerwoni awansowali do finału siatkarskiego mundialu. Marcin Lepa w rozmowie z selekcjonerem reprezentacji Polski Vitalem Heynenem rozmawia o nadchodzącym meczu o złoto. - Brąz już mam, chcę czegoś więcej! - mówi Heynen.

Marcin Lepa: To był długi, nerwowy mecz, ale wytrzymaliśmy! Czy to było nasze najlepsze spotkanie?

 

Vital Heynen: Mieliśmy problem z zagrywką Amerykanów, dużo nas kosztowała. Potem jednak pojawił się Śliwka i od tego momentu zaczęło to wyglądać lepiej. To było trudne spotkanie, ale wytrwaliśmy, robiliśmy swoje. Są zawodnicy, którzy zdobyli wiele punktów, będzie można to sprawdzić w statystykach, ale na końcu wygrała drużyna, zwyciężył zespół! Przeciwko takim drużynom jak Amerykanie trzeba grać twardo. Najlepszy mecz jeszcze przed nami!

 

Marcin Lepa: Przed nami finał. Brazylia, po raz trzeci w ciągu ostatnich czterech mundialach.

 

Vital Heynen:  Oczywiście, że będziemy walczyć o zwycięstwo! Będziemy zmęczeni, ale czujemy się wspaniale. Za nami niezwykły turniej. Mamy już srebro, ale to nie jest to, czego chcemy. Drugie miejsce nie jest satysfakcjonujące jeśli jesteś w finale. Brąz już mam, chcę czegoś więcej!

 

Marcin Lepa: Więcej, czyli złoto!


Vital Heynen: Planem było złoto olimpijskie, ale jeśli po drodze zgarniamy inne, to też się nie obrażę. Mamy jedną szansę i musimy ją wykorzystać!

 

Więcej w załączonym materiale wideo.

jz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie