Akinfiejew kończy reprezentacyjną karierę!

Piłka nożna
Akinfiejew kończy reprezentacyjną karierę!
fot. PAP

111-krotny reprezentant Rosji Igor Akinfiejew poinformował w poniedziałek o zakończeniu kariery w drużynie narodowej. 32-letni bramkarz, kapitan "Sbornej", był jednym z bohaterów zespołu gospodarzy podczas tegorocznego, piłkarskiego mundialu.

Zawodnik CSKA Moskwa przyznał, że każda historia ma swój początek i koniec, a właśnie teraz zakończyła się jego przygoda z reprezentacją.

Z dobrej strony Akinfiejew pokazał się m.in. podczas konkursu rzutów karnych z Hiszpanią, kiedy obronił strzały dwóch rywali i "Sborna" awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata. W meczu o półfinał Rosjanie w serii "jedenastek" przegrali z Chorwacją.

 

"Zaszczytem było pełnienie funkcji kapitana zespołu narodowego podczas mistrzostw świata w swoim kraju. Szczerze mówiąc, nigdy o tym nie śniłem" - dodał bramkarz, który w reprezentacji debiutował w wieku 18 lat. Teraz chce się skoncentrować na grze w klubie; pod koniec sierpnia przedłużył kontrakt z CSKA do 2022 roku.

 

Akinfiejew ma w dorobku triumf w Pucharze UEFA (obecnie Liga Europejska) w 2005 roku, sześć tytułów mistrza Rosji, zaś z kadrą - brązowy medal mistrzostw Europy 2008.

 

W poniedziałek o zakończeniu reprezentacyjnej kariery poinformował również kapitan australijskiej drużyny 34-letni Mile Jedinak. Na jego koncie było 79 występów i 20 goli.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze