MŚ w siatkówce: Pięciu Polaków podwójnie złotych

Siatkówka

Pięciu polskich siatkarzy: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski, Michał Kubiak i Dawid Konarski po raz drugi zdobyło złoty medal mistrzostw świata. Przed czterema laty byli w składzie reprezentacji Stephane'a Antigi, która triumfowała w Katowicach.

Trzej pierwsi wówczas byli podstawowymi zawodnikami, dwaj pozostali przeważnie zaczynali spotkania jako rezerwowi. Tym razem Kubiak był kapitanem drużyny, a zmiennikiem był tylko Konarski.

Z drugiej strony kilku zawodników, którzy w niedzielę - wygrywając finał z Brazylią 3:0 - zostali mistrzami globu, debiutowało w imprezie tej rangi. To m.in. ubiegłoroczni mistrzowie świata juniorów Jakub Kochanowski i Bartosz Kwolek oraz odkrycie ostatniego sezonu ligowego Damian Schulz, Artur Szalpuk czy Aleksander Śliwka i Damian Wojtaszek, choć niektórzy z nich grali w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy.

Z kolei Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek mają za sobą już debiut w igrzyskach, ale w MŚ wcześniej nie wystąpili.

Cztery lata temu w MŚ zabrakło też Bartosza Kurka, który ma w dorobku m.in. złoto mistrzostw Europy z 2009 roku. Dwukrotnie wziął udział w olimpiadzie (2012, 2016), a grał też mundialu 2010. W tegorocznym został uznany za najlepszego siatkarza turnieju.

Skład mistrzów świata 2018:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz;
przyjmujący: Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek;
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski;
atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz;
libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie