Asysta Klicha w "polskim" meczu

We wtorek doszło do "polskiej" konfrontacji na zapleczu Premier League. Hull City Kamila Grosickiego przegrało z Leeds United Mateusza Klicha 0:1. Polak zaliczył asystę przy trafieniu Tylera Robertsa.

Z dwójki reprezentantów Polski znacznie lepiej w tym sezonie spisuje się Klich, który imponuje nie tylko grą, ale także liczbami. W dziesięciu kolejkach uzbierał już cztery gole oraz dwie asysty. W znacznie gorszej był Grosicki, choć jego sytuacja i tak poprawiła się w porównaniu do początku sezonu. 15, 27 i 76 minut w ostatnich trzech spotkaniach możę nie prezentowało się jakoś wybitnie, ale znacznie lepiej niż 0 w poprzednich siedmiu.

Skrzydłowy zrobił trochę szumu, miał przynajmniej jedno niezłe dośrodkowanie, ale po 65. minutach opuścił boisko. W tym momencie Leeds United prowadziło już 1:0 po trafieniu Robertsa. 19-latek wszystko zrobił idealnie, minął rywala i huknął z dystansu. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Klich, który kilka sekund wcześniej dograł mu piłkę. Z pewnością nie było to najtrudniejsze podanie w jego karierze...

Hull City - Leeds United 0:1 (0:0)

Bramka: Roberts 51'.

Hull City: Marshall - Burke, Elphick, Lichaj, Kingsley - Kane, Henriksen, Irvine (28 Stewart), Grosicki  (65 Dicko) - Bowen - Martin (64 Campbell).

Leeds United: Peacock- Farrell - Ayling, Jansson, Cooper, Douglas (82 Shackleton) - Philips - Harrison (74 Dallas), Klich, Saiz (74 Forshaw), Alioski - Roberts.

Żółte kartki: Henriksen - Saiz, Douglas, Jansson.

Grali też inni Polacy. Paweł Olkowski zaliczył 90 minut w meczu Boltonu ze Stoke City, ale jego ekipa przegrała 0:2. Z kolei Paweł Wszołek pojawił się w końcówce starcia z Reading, którego jego Queens Park Rangers wygrało 1:0. Z ławki rezerwowych porażkę Ipswich Town z Middlesbrough oglądał za to Bartosz Białkowski.

Wyniki pozostałych wtorkowych meczów 11. kolejki Championship:

Aston Villa - Preston 3:3 (Kodjia 26', Abraham 37', Bolasie 90+1' - Johnson 56' [rz.k.], Gallagher 79, Moult 86)
Brentford - Birmingham 1:1 (McEachran 42' - Morrison 26')
Ipswich - Middlesbrough 0:2 (Besic 12', Downing 16')
Wigan - Swansea 0:0
Reading - QPR 0:1 (Leistner 64')
Stoke City - Bolton 2:0 (Martins Indi 10', Ince 74')