Kurek: Życie pisze najlepsze scenariusze

Siatkówka

- Czasem życie pisze najlepsze scenariusze i trzeba być na to gotowym, chwytać okazję, kiedy się nadarzy i my to zrobiliśmy. Ja to zrobiłem - powiedział najlepszy zawodnik mistrzostw świata Bartosz Kurek.

Reprezentacja Polski rozegrała kapitalny turniej zakończony zdobyciem tytułu mistrzów świata. Mało kto spodziewał się aż tak dobrego wyniku.

 

- Czasem życie pisze najlepsze scenariusze i trzeba być na to gotowym, chwytać okazję, kiedy się nadarzy i my to zrobiliśmy. Ja to zrobiłem. Jestem z nas bardzo dumny i mam nadzieję, że zapewniliśmy naszym rodakom trochę uśmiechu w ciągu ostatnich trzech tygodni - powiedział najlepszy zawodnik turnieju Bartosz Kurek.

 

Potęgą Biało-Czerwonych była zespołowość. - W siatkówce do rozegrania jednej akcji potrzebnych jest co najmniej trzech zawodników. Ja miałem obok siebie trzynastu wojowników i wiedziałem, że mogę na nich liczyć w każdej chwili. Tylko z takim wsparciem mogłem stanąć na podium na koniec tych fantastycznych mistrzostw - skomentował atakujący.

 

Selekcjoner reprezentacji jest niezwykle barwną postacią, która potrafiła zjednać sobie całą drużynę. - Heynen jest czarodziejem, szarlatanem, ale oprócz tego jest gościem, który wie, co robi, ma plan i potrafi natchnąć wiarą nawet tych, którzy sami w siebie nie wierzą - powiedział Kurek.

 

Wypowiedzi Bartosza Kurka w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze