Barcelona nie spuszcza Piątka z oczu! Polak zrobił ogromne wrażenie

Piłka nożna
Barcelona nie spuszcza Piątka z oczu! Polak zrobił ogromne wrażenie
fot. PAP/EPA

Pogłoski o tym, że Krzysztof Piątek znalazł się na celowniku Barcelony, większość kibiców i fachowców piłkarski traktuje z przymrużeniem oka. Jednak hiszpańska gazeta "Mundo Deportivo" twierdzi, że władze "Dumy Katalonii" coraz uważniej przyglądają się polskiemu snajperowi, który zaskakuje swoją formą strzelecką w Serie A.

Piątek, który latem przeniósł się z Cracovii do Genoi robi furorę we Włoszech. W pierwszych 6. kolejkach strzelił aż 8 goli i jest liderem klasyfikacji strzelców. Poza tym w meczu Pucharu Włoch w jednym meczu zdobył aż cztery bramki. Popisy strzeleckie Polaka nie uszły uwadze najlepszych klubów na Starym Kontynencie.

Pojawiło się wiele głosów, że 23-latkiem interesują się o wiele mocniejsze zespoły niż Genoa. Najwięcej mówi się jednak o tym, że wielka "Barca" bacznie przygląda się Piątkowi. Już wcześniej dziennikarz "Mundo Deportivo" - Francesc Aguilar informował, że wysłannicy mistrzów Hiszpanii wzięli go na celownik, ale teraz jego notowania jeszcze bardziej wzrosły.

Skauci katalońskiego klubu już wielokrotnie przyglądali się Piątkowi z bliska. Zachwytu nad pochodzącym z Dzierżoniowa zawodnikiem nie ukrywa też "La Vanguardia". Wydawana w Barcelonie gazeta nazywa go na przemian największym "rewolwerowcem" bądź "artylerzystą" Serie A. - We włoskiej lidze nie było takiego gracza od prawie 70 lat. Piątek we wszystkich swoich meczach, łącznie z towarzyskimi i pucharowymi, strzelił dla swojego klubu już 22 bramki w ciągu zaledwie 80 dni - podkreślono.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze