Przemek Garczarczyk: Jak wyglądały przygotowania do tej walki? 

 

Jakub Chycki: Mamy za sobą naprawdę ciężkie osiem tygodni. Obóz na Florydzie był bardzo wymagający także ze względu na klimat do którego Tomasz Adamek musiał się przyzwyczaić. Część przygotowań musieliśmy odbyć w innych niż planowane miejscach, aby w pełni zrealizować plan treningowy. Mimo problemów udało nam się dopiąć swego. Mieliśmy świetnych sparingpartnerów i ciężko pracowaliśmy, dlatego uważam, że Adamek jest dobrze przygotowany do tego pojedynku.

 

Czy Adamek jest w najwyższej życiowej formie?

 

Kondycyjnie Adamek wygląda świetnie. Taktykę treningu realizowaliśmy zgodnie z założeniami przy maksymalnych obciążeniach. Adamek przygotowywał się dokładnie pod styl walki Millera, dlatego niezwykle ważnym elementem było szlifowanie jego szybkości i wytrzymałości. Ciężka praca, którą wykonał, powinna przełożyć się na jego postawę w ringu, ale każda walka jest inna i nie da się do końca założyć, że tak właśnie będzie.

 

Jak wiek Adamka może oddziaływać na jego dyspozycję w ringu?

 

Z wiekiem tkanki i mięśnie ulegają zesztywnieniu co wpływa na mobilność sportowców, zwłaszcza w tak wymagającej dyscyplinie jak boks na najwyższym poziomie. Adamek jest tego świadomy i każdego dnia wykonuje pracę, aby jego ciało było jak najbardziej elastyczne. To bezpośrednio przekłada się na wydolność organizmu, którą Adamek ma bardzo dobrą.

 

Cały wywiad w Jakubem Chyckim w załączonym materiale wideo.