Liga Młodzieżowa UEFA: Porażka Lecha Poznań w Berlinie

Piłkarze Lecha Poznań do lat 19 przegrali w meczu I rundy ścieżki mistrzowskiej Ligi Młodzieżowej UEFA z Herthą w Berlinie 0:2. Spotkanie rewanżowe zaplanowane jest na środę 24 października w Poznaniu.

Piłkarze Herthy od początku mieli delikatną przewagę. Nie oznacza to jednak, że Polacy nie zagrażali bramce rywali. Już w pierwszych minutach swoje szanse mieli Hubert Sobol i Łukasz Norkowski, lecz żaden nie potrafił pokonać Luisa Klatte. Obrońcy niebiesko-białych skutecznie odpierali ataki gospodarzy aż do 31. minuty, kiedy Ruwen Werthmuller po rzucie rożnym trafił po raz pierwszy do siatki. Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego starali się jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania, ale strzał Sobola wylądował tylko na poprzeczce.

Po przerwie piłkarze Lecha wyszli na boisko mocno zmotywowani. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, lecz żadnej z nich nie potrafili zamienić na gola. Kiedy wydawało się już, że wynik spotkania nie ulegnie zmianie, w 89. minucie w polu karnym przewrócony został jeden z gospodarzy. Arbiter nie wahał się ani chwili i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał wprowadzony z ławki Jessic Ngankam.

Porażka w Berlinie stawia Lecha w trudnej sytuacji przed rewanżem, który zostanie rozegrany 24 października o godzinie 18:00 w Poznaniu.

Hertha Berlin – Lech Poznań 2:0 (1:0)
Bramki: Werthmuller 31, Ngankam 89 (k)

Hertha Berlin (skład wyjściowy): Luis Klatte – Maximilian Gurschke, Florian Baak, Omar Rekik, Mateo Kastrati – Julian Albrecht, Florian Krebs, Julius Kade – Miralem Ramić, Ruwen Werthmuller, Dennis Jastrzembski

Lech Poznań: Bartosz Przybysz – Michał Zimmer, Mateusz Skrzypczak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor (85' Jakub Niewiadomski) – Łukasz Norkowski, Eryk Kryg – Jakub Karbownik (46' Kacper Janiak), Bartosz Bartkowiak (68' Oskar Nowak), Filip Marchwiński – Hubert Sobol (79' Filip Szymczak)