Puchar Hopmana: Federer i Williams potwierdzili udział

Szwajcar Roger Federer i Amerykanka Serena Williams wezmą udział w rozpoczynającym się 29 grudnia w Perth tenisowym Pucharze Hopmana, nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych. Wystartują także m.in. Niemcy Angelique Kerber i Alexander Zverev.

Federer partnerować będzie Belindzie Bencic - Szwajcarzy w tym samym składzie zdobyli trofeum w poprzedniej edycji imprezy w styczniu. Później zawodnik z Bazylei zwyciężył po raz drugi z rzędu w wielkoszlemowym Australian Open, triumfując w turnieju najwyższej rangi po raz 20. w karierze. Jak podkreślił, występ w Perth stanowił perfekcyjne przygotowanie do rywalizacji w Melbourne.

Także Niemcy wystartują w tym samym zestawieniu z Kerber i Zverevem. Na początku tego roku przegrali oni w finale z Helwetami. Z kolei Serena Williams wystąpi w zespole z Francesem Tiafoe.

W turnieju na twardych kortach, który zakończy się 5 stycznia (dziewięć dni przed startem Australian Open), udział weźmie osiem zespołów. Poza wymienionymi zaprezentują się także: Australia (Matt Ebden i Ashleigh Barty), Francja (Lucas Pouille i Alize Cornet), Wielka Brytania (Cameron Norrie i Katie Boulter), Grecja (Stefanos Tsitsipas i Maria Sakkari) oraz Hiszpania (David Ferrer i Garbine Muguruza).

W 2015 roku tytuł nieoficjalnych mistrzów świata drużyn mieszanych wywalczyli w Perth Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. W ostatnich latach Polacy w tej imprezie nie startują.