Szef UFC potwierdza: Walka Jędrzejczyk o pas anulowana!

Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB) miała wystąpić na gali UFC 231 w walce o wakujący pas wagi muszej. Na razie jednak to się nie wydarzy. Jej niedoszła rywalka Valentina Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB) została bowiem przesunieta na UFC 230 i zmierzy się tam z Sijarą Eubanks (3-2, 2 KO).
Szef UFC potwierdza: Walka Jędrzejczyk o pas anulowana!
fot. Polsat Sport

Była dominatorka wagi słomkowej otrzymała szansę na zostanie pierwszą w historii zawodniczką, która zdobędzie dwa pasy mistrzowskie. Jej pojedynek z Shevchenko został już oficjalnie ogłoszony, a historia obu wojowniczek - trzy wyrównane boje w przeszłości w formule muay thai - dawała nadzieję na skuteczną promocję. W związku z tym informacja o anulowaniu tej walki wywołała spore poruszenie w świecie MMA, zwłaszcza że Jędrzejczyk nie zgłosiła żadnego urazu.

 

Nie jest tajemnicą, że UFC miało olbrzymie problemy ze znalezieniem walki wieczoru na galę UFC 230, która odbędzie się 3 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku. W rozpisce znajduje się masa znakomitych starć, ale polityka organizacji od lat jest prosta: zwieńczeniem ma być starcie o pas mistrzowski. I to był główny powód, by spróbować przesunąć konfrontację Jędrzejczyk - Shevchenko na to wydarzenie.

 

- Joanna nie była gotowa - powiedział szef UFC Dana White.

 

Gala UFC 231 odbędzie się 8 grudnia i to właśnie wtedy Polka miała być w najlepszej formie. UFC nie mogło tyle czekać, więc postanowiło zestawić Shevchenko z inną przeciwniczką. Padło właśnie na Eubanks. Najlepszym podsumowaniem takiej decyzji mogą być słowa komentatora Joe Rogana, który od lat jest w tej branży, a... pierwszy raz o niej usłyszał.

 

White próbował jednak załagodzić sytuację.

 

- Upewniliśmy się, że Eubanks jest w odpowiedniej wadze. Jest blisko limitu. To będzie dobra walka - dodał.

 

Nie wykluczył też, że w najbliższej przyszłości Jędrzejczyk otrzyma kolejną szansę na zmierzenie się z Shevchenko.

 

 

Gala UFC 229 z walką Nurmagomedov - McGregor od godziny 4:00 w nocy z soboty na niedzielę na sportowych antenach Polsatu!

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij